Saç renkleri

Ela Göz Rengine Sahip Kadınlar İçin Saç Rengi Önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saç renginizde değişiklik yapmak istiyor ancak saçlarınızı hangi renge boyayacağınıza karar veremiyorsanız göz renginize uygun saç renkleri arasından bir tercih yapabilirsiniz. Ela gözlü biriyseniz önce ten renginizi saptamalısınız. Çünkü sıcak ten rengi ile farklı, soğuk ten rengi ile farklı saç renkleri uyum gösterir. Göz renginiz de ela olunca renk farkı normale göre çok daha dikkat çekici olacaktır. Cilt alt tonunuz sarıysa sıcak, pembe ise soğuk olarak kabul edilir. Yani ela gözlerinizin yanı sıra cilt renginizle de uyumlu bir saç rengi bulduğunuzda mükemmel sonuca ulaşabilirsiniz.

Ela Göze Yakışan Saç Renkleri

işte cilt tonuna göre ela gözlü kadınların kullanabileceği saç renkleri!

Soğuk Cilt Tonuna Sahip Ela Gözlü Kadınlar İçin Saç Rengi

ela göz için karamel saç rengi

Eğer gözleriniz ela ve cilt tonunuz soğuksa birçok saç rengi seçeneğiniz var demektir. Karamel, şampanya sarısı, altın sarısı gibi renkler sizin için idealdir. Bu tarz renkler göz renginizi ön plana çıkararak çarpıcı bir görünüm yaratır.

ela göz için altın sarısı saç

Bu renklerin yanı sıra kumral ya da açık kahve de size yakışacak saç renklerindendir.

ela göze kumral saç rengi

Eğer cildinizin solgun olduğunu düşünüyorsanız ve biraz daha canlı görünmek istiyorsanız çilek sarısı ya da sıcak karamel saç rengini tercih edebilirsiniz. Ancak kesinlikle ama kesinlikle kül sarısı ya da buğday sarısı tonlarından uzak durmalısınız.

ela göze çilek sarısı saç rengi

Sıcak Cilt Tonuna Sahip Ela Gözlü Kadınlar İçin Saç Rengi

Ela gözlüyseniz ve sıcak bir cilt tonuna sahipsiniz tüm kahve tonları sizin için uygun demektir. En güzel kahve tonları arasında bulunan çikolata kahve, tarçın bakır ve kestane rengi ela gözlerinizle harika bir uyum yakalayacaktır.

ela göze kahve saç

Eğer farklı bir saç rengi denemek istiyorsanız sıcak bit cilt tonuna sahip olduğunuz için kızıl kahve saç rengi de sizin için uygun olabilir. Bu renk gözlerinizi ön plana çıkartacaktır.

ela göze kızıl kahve saç rengi

Saçınızın tamamını boyamak istemiyor ama yine de değişiklik arıyorsanız saçlarınıza karamel tonlarında gölgeler attırabilirsiniz. Böylece ışıltılı bir saç rengine ulaşırsınız.

ela göze karamel saç rengi gölgeler

Çikolata kahve ya da kumral gibi renkler göz renginizi ortaya çıkaracağı için makyajla destekleyerek muhteşem görünebilirsiniz.

çikolata kahve saç rengi

Hem göz renginiz hem de saç renginizle uyum sağlaması açısından toprak tonlarında göz makyajı kullanabilirsiniz. Ancak hem saç renginiz hem ten renginiz hem de göz renginiz sıcak tonlarda olduğunda makyajınıza soğuk tonlar katmanız daha çekici görünmeniz için çok önemlidir.

dumanlı göz makyajı ela göz için

Bunun için siyah ya da gri tonlarında dumanlı göz makyajı ya da soğuk tonlarda ruj tercih edebilirsiniz. Saç renginize hala karar veremediyseniz saç renkleri kategorimize mutlaka göz atmanızı öneririm 🙂


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir