El ve Ayak Bakımı

Yumuşak ve Bakımlı Ellere Sahip Olmak İçin El Bakımı Kürleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bakımlı görünmenin ilk şartı bakımlı ellere sahip olmaktır. En çok kullanılan yerimiz olduğundan daha fazla bakıma ihtiyaç duyan ellerimiz için kolaylıkla hazırlanabilen kürler bulunuyor. Temiz, yumuşak, pürüzsüz ellere kavuşmak için siz de bu kürleri evinizde uygulayabilirsiniz. Gün içinde çeşitli kimyasallara maruz kalan ve yıpranan ellerinizi kısa sürede onarmak için de bu kürleri tercih edebilirsiniz. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak ellerinizin son derece bakımlı ve temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. El bakımı kürleri sayesinde ellerinizi sağlığına kavuşturmak için çok fazla para ve zaman harcamanıza gerek yok.

İşte ellerinizi bakımlı hale getirecek pratik el bakım kürleri

Yumuşak Eller İçin El Bakımı Kürü

Sertleşmiş, çatlamış elleriniz için yumuşatma özelliğine sahip bir kür arıyorsanız doğru yerdesiniz. Evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle kısa sürede yumuşak ellere kavuşabilirsiniz.

Peki bu kür nasıl hazırlanır?

Bir yemek kaşığı beyaz şeker ve bir yemek kaşığı zeytinyağını bir kabın içinde iyice karıştırın. Daha sonra bu karışım ile ellerinizi ovun. Ellerinizi çok fazla tahriş etmeden yumuşak hareketlerle iyice bu karışımla ovduktan sonra ellerinizi durulayabilirsiniz. Şeker peeling özelliği göstererek elinizdeki ölü derileri atmanızı sağlar ve bu sayede yumuşacık bir cilde kavuşursunuz. Bu kürü haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Pürüzsüz Eller İçin El Bakımı Kürü

Yumuşak ellerin yanı sıra birçok kişi pürüzsüz görünen ellere sahip olmak ister. Bunun için de çok basit bir kür uygulamak yeterli.

Bir kase içerisine bir çay kaşığı limon suyu, bir yemek kaşığı karbonat ve bir yemek kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı hafifçe masaj yaparak ellerinize yedirin. 5 dakika kadar bu karışımla ellerinizi ovduktan sonra ellerinizi durulayabilirsiniz. Bu kürü haftada 2 kere uygulayarak zaman içinde pürüzsüz ve yumuşak ellere kavuşabilirsiniz.

Bu kürleri uyguladıktan sonra ellerinizi iyice temizleyin ve sonrasında E vitamini içerikli nemlendirici ile ellerinizi iyice nemlendirin. Eğer ellerinizin çok daha yumuşak olmasını istiyorsanız gece yatmadan önce bu kürü uygulayıp nemlendiriciyi bol uygulayarak ellerinize bir eldiven ya da çorap geçirebilirsiniz. Bu sayede sabah uyandığınızda yumuşacık ellere sahip olabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir