El ve Ayak Bakımı

Düğün Öncesinde El ve Ayak Bakımı İpuçları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Düğün yaklaşırken ve tüm hazırlıklar bitmişken artık kişisel bakım aşamasına geldiniz demektir. Bu süreçte bol bol dinlenmeli ve kendinize bakım yapmalısınız. Her ne kadar cilt bakımı, diş bakımı gibi kısımlar daha önemli olsa da el ve ayak bakımının da ihmal edilmemesi gerekiyor. Kusursuz bir gelin olmak için elleriniz ve ayaklarınızın bakımlı ve güzel görünmesi şart.

Peki düğünden önce el ve ayak bakımı nasıl yapılır?

Düğün gününüzde yüzünüzün yanı sıra en ön planda olan yeriniz hiç kuşkusuz elleriniz olacak. Bu açıdan ellerinizin güzel görünmesi son derece önemli. Eğer gelinliğin altına açık bir ayakkabı giyecekseniz ayaklarınızın görünümü de önem taşıyor. Ellerinizi ve ayaklarınızı düğüne hazırlamak için çok pratik birkaç yöntem var.

Öncelikle el ve ayaklarınız sık sık kuruyorsa bakım için nemlendirmeniz gerekiyor. Argan yağı ve shea yağı içeren nemlendiriciler tercih ederek cildinizin neme doymasını sağlayabilirsiniz. Cilt güzelliğini sağlamanın en önemli kısımlarından biri de beslenmedir. Düğününüze geri sayım yaparken bol bol su tüketmeli, yağlı besinlerden uzak durmalı, abur cubur tüketmemeli ve içeriğinde yararlı yağ asidi bulunan balık, Hindistan cevizi gibi besinleri tüketmelisiniz. Bu şekilde cildiniz hem daha yumuşak hem daha parlak hem de canlı görünür.

Ellerinizin güzel görünmesi, tırnakların sağlığına da bağlıdır. Bu açıdan sürekli olarak oje sürüyorsanız ve tırnaklarınızı dinlendirme olasılığınız yoksa mutlaka bir oje bazı kullanmalısınız. Ojeden önce sürülen bir primer ile tırnaklarınız ojenin içeriğindeki kimyasallardan etkilenmez. Bu şekilde tırnaklarınız sağlıklı kalır ve düğün gününüzde süreceğiniz ojenin çok daha güzel görünmesini sağlamış olursunuz.

El ve ayak peelingi yaparak cildinizin ölü derilerden kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Piyasada bulunan çeşitli peelinglerle ya da evde doğal yöntemlerle hazırladığınız peelingler ile ellerinize ve ayaklarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin. Bu bakımı da önce temizlik, sonra peeling ve en son nemlendirme şeklinde aşamalara ayırın. Böylece elleriniz ve ayaklarınız pürüzsüz görünecektir.

Düğününüze birkaç gafta kala her duşta ayaklarınızı ponza taşı ya da ayak törpüleriyle ovalamayı da ihmal etmeyin. Ayak bakımınızı bu şekilde yaparak daha pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir