Gelinlik Modelleri

Düğün Dansına Göre Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Düğün hazırlığı ve düğün günü birçok açıdan stresli geçse de düğününüzden zevk alacağınız en önemli kısım, düğün dansınızı ettiğiniz kısımdır. Düğün hazırlığı boyunca çektiğiniz zorlukları, düğün dansı yaparken unutur ve keyifli anlar yaşarsınız. Hem davetliler için hem de ilerleyen yıllarda çocuklarınıza gösterebileceğiniz harika bir düğün dansına imza atmak için düğünden önce birkaç hazırlık yapmanızda fayda var. Eğer düğünde hangi dans türünü yapacağınıza karar verdiyseniz gelinlik seçiminizi de bu yönde yapabilirsiniz. Peki düğün dansına göre gelinlik seçimi nasıl olmalı? İşte sizin için seçtiğimiz öneriler!

Vals Dansına Uygun Gelinlik Modelleri

a kesim gelinlik

Eğer düğününüzde vals yapmayı planlıyorsanız, gelinlik seçiminiz bu noktada önem taşıyor Genellikle balo salonu ya da tarihi mekanlarda yapılan gösterişli düğünlerde tercih edilen bir dans türü olan vals, romantik bir danstır. Birbirinize kenetlenerek yapacağınız bu dans için A kesimli bir gelinlik uygun olabilir. Çok fazla kabarık olmayan, düz formlu gelinliklerle en rahat dans figürlerini sergileyebilirsiniz.

Tango Dansına Uygun Gelinlik Modelleri

balık formlu gelinlik

Tutkunun dansı olan tango, pek çok çiftin düğününde tercih ettiği dans türleri arasında yer alır. Eğer siz de tango yapmak istiyorsanız gelinlik seçiminizi kesinlikle balık formlu ya da prenses gelinlik modellerinden seçmemelisiniz. Çünkü tango dansında adımlar ön plandadır ve adımlarınızı rahat atmanız gerekir. Bunun için düz kesimli ve geniş adımlar atmanızı engellemeyecek gelinlik modelleri tercih edebilirsiniz. Midi ya da kısa gelinlik modelleri de bu dans için uygun olabilir.

Salsa Dansına Uygun Gelinlik Modelleri

rahat gelinlik modeli salsa dansı için

Eğlenceli ve enerjik bir çiftseniz, latin danslarının en popüleri olan salsayı düğün dansı olarak belirleyebilirsiniz. Genel olarak oldukça hareketli bir dans türü olduğu için içinde rahat edebileceğiniz bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Hareket ederken güzel bir görünüm yaratması açısından pırıltılı bir gelinlik seçebilirsiniz. Bu dans için gelin ayakkabınızın da çok yüksek topuk olmaması önemli.

Klasik Düğün Dansı İçin Gelinlik Modelleri

kabarık gelinlikler

Eğer çok fazla riske girmemek ve dilediğiniz gelinlik türünü giymek istiyorsanız klasik düğün dansı tam size göre. Bu düğün dansında sağa ve sola adımlar atmanız gerektiği için ve çok fazla hareket etmeniz gerekmediği için kabarık etekli ya da balık formlu gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir