Gelinlik Modelleri

2016 Sezonu Gelinliklerde Minimalizm Etkisi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Gelinlik modelleri, gelişen düğün modasıyla birlikte sayısız çeşitliliğe kavuştu. Artık hayallerinizdeki, vücut tipinize, trendlere ve düğün temasına uyan gelinliği bulmak için çok fazla zorluk çekmeniz gerekmiyor. Herkese uygun bir gelinlik modeli mutlaka bulunuyor. Düğün modasında elbette gelinlik modellerinde de zaman zaman inişler ve çıkışlar olabiliyor. Kimi gelinlik modelleri modası geçmiş diyerek adlandırılırken kimi modeller popüler hale geliyor.

minimal gelinlik modeli

İşte popüler hale gelen modellerden biri de bu gün göstereceğimiz minimal gelinlik modelleri. Tüm dünyada yankı bulan bu gelinlik modeli sadeliği ve doğallığı seven gelin adayları için oldukça ideal. Minimalizm, hem dekorasyonda, hem kozmetikte hem de moda dünyasında yükselişe geçen bir akım oldu. Bu açıdan normalde gösterişten hoşlanan çoğu insan bile trendlere uymak adına minimal gelinlik modellerini  tercih etmeye başladı.

Minimal Gelinlik Modelleri

Gerçekten görünüm olarak bir geline oldukça yakışan bir model olan minimal gelinlikler, masumluğu ve sadeliği bir arada taşıyor. Az laf çok iş , gelelim en güzel minimal gelinlik modelleri ile ilgili önerilerimize 🙂

minimalist gelinlikler

Minimal gelinlik dendiğinde aklınıza dümdüz beyaz elbise geliyor olabilir. Ancak durum hiç de öyle değil. O kadar güzel detaylara sahip olan minimal gelinlikler var ki gördüğünüzde bir an önce sahip olmak isteyeceksiniz.

detaylı minimalist gelinlikler

Minimal gelinliklerde ışıltılar, danteller ya da farklı detaylar bulunmaz diye düşünüyorsanız bu konuda da yanılıyorsunuz. Minimalizmde asıl amaç detay kullanmamak değil dozunda kullanmaktır.

dantelli minimal gelinlik modeli

Eğer sadeliğin yanında biraz olsun göz alıcı detaylar istiyorsanız. Düz kesimli bir gelinlikte göğüs bölgesinde ışıltılı işlemeler tercih edebilirsiniz. Yine bu gelinlik modellerinde göz alıcı bir detay olan sırt dekoltesini kullanabilirsiniz.

minimalist gelinlik sırt dekolteli

Ön kısmı tamamen sade olan ancak arkasında pencere, transparan ya da tamamen açık sırt dekoltesi buluna gelinlikler bu sezonun en popüler modelleri arasında yer alıyor.

dantelli minimalist gelinlik

Saten, dantel gibi kumaşların tercih edildiği minimal gelinliklerin en güzel tarafı, takı, saç ve makyaj konusunda biraz daha abartma şansı sunması.

minimalist gelinlik ile makyaj

Yani sade bir gelinlik tercih ettiyseniz gösterişli takılar takabilir ya da daha ağır bir makyaj yaptırabilirsiniz.

düşük omuzlu gelinlik

Uçuş uçuş eteklere sahip, düşük omuzlu salaş minimal gelinlikler ise en çok kır ve kumsal düğünlerine yakışıyor.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir