Makyaj Teknikleri

Dudakları Dolgun Göstermek İçin Doğal Yöntemler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Dudaklar ifadeyi önemli ölçüde etkileyen ve bakım gerektiren bölgelerden biridir. Güzelliği ile göz dolduran kadınlar, dudaklara verilen özenin işe yarayacağını bilir. Zira ince dudaklar için estetik ameliyatlara pek de fazla ihtiyacınız yok. Minik sırları öğrenip uygulayarak siz de dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz. Nasıl mı?

Dudakları Dolgun Göstermenin Sırları

– Çatlamış dudaklar her zaman olduğundan daha ince ve küçük görünür. Bunu önlemek için fazla yağlı olmayan nemlendiricilere yönelmelisiniz. Pürüzsüz görünüme kavuşmaları için yaz kış dudaklarınızı nemlendirmeniz şart.

– Dolgunlaştırıcı rujların pek çoğu mentol etkisinden ilham alınarak üretilmiştir. Bir parça taze nane ile dudaklarınızı ovmak dudakların naneye tepki vermesini sağlar. Böylece dudaklarınız kızarır ve şişer. Yöntemin doğal olması ise ayrı bir avantajdır.

– Koyu ve mat renkler dudakları ince gösterir. Koyu tonlar dudaklarınızı hem ince gösterir hem de içeriğinde daha yoğun kimyasal barındırdığı için zararlıdır.Bunun yerine cildinize uyan bir şeftali ya da krem tonu seçmeniz daha uygun olacaktır.

– Dudak makyajınızı yaparken dudak kalemi kullanmalısınız. Çizgiyi çok az olmak şartıyla dudaklarınızın dışına taşırabilirsiniz. Dudak kalemi ise dudağınızla aynı renkte olmalı. Böylece rujunuz ve kaleminiz birbirine karışarak doğal bir uyum yakalarlar.

dolgun dudaklar için makyaj

– Gece yatmadan önce dudaklarınıza buz kompresi uygulayabilirsiniz. Bu sayede dudaklarınızdaki kan akışı hızlanır. Bir süreliğine dudaklarınız daha canlı görünür. Fakat asıl faydası kan akışını harekete geçirerek dudaklarınıza kalıcı sağlık kazandırması olacaktır.

– Parlatıcı kullanmanız elbette ki faydalıdır. Ancak asıl püf noktası, parlatıcıyı dudaklarınızın ortasına uygulamaktır. Bu sayede ışıltının orta bölgede toplanmasını sağlayarak daha dolgun göstermeyi başarabilirsiniz. Bu oldukça etkili bir yöntemdir.

– Dudaklarınızın göze çarpması için gözlerinizle tamamlanması gerekir. Düzgün alınmış kaşlar, gözlere çerçeve sağlar ve Gözlerin dengeli görüntüsü ise dudakla olan bütünlüğü kolaylaştırır. İfadenin bir bütün olmasına özen gösterilmelidir.

Bunları uyguladığınızdan dudaklarınız olduğundan daha dolgun görünecektir.Dudakları dolgun göstermek için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bahsettik. Diğer yazılarımızı okumayı ve yorum yapmayı unutmayın 🙂


5 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir