Makyaj Teknikleri

Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kimi zaman vücudumuzun ince olması pek önemli olmuyor. Yüzümüz olduğundan daha kilolu gözükebiliyor.Ancak endişelenmenize gerek yok! Kolay ama etkili makyaj tüyoları ile bu sorunun önüne geçmek oldukça kolay. Yüzünüzü ince gösteren makyaj tekniğini eminim ki çok severek yapacaksınız. O halde bakalım yüzü ince gösteren makyaj nasıl yapılır?

Yüzü İnce Göstermek için İpuçları

Yüzümüzde ki kemik yapısının belli olmamasının sebebi; yüzümüzün toplu olmasıdır. Kaş kemikleri, alt çene kemiği, elmacık kemiği ve alın kemiği her zaman belirgin olmalı ve öne çıkmalıdır. Bu da yüzünüzü olduğundan daha ince gösterecektir. Elbette diğer kısımlar girintili olursa daha net ve zarif bir yüz görünümü olacaktır.

yüzü ince göstermenin yolları

Yüzü İnce Gösteren Makyaj

Yüzünüzü bu toplu görünümden kurtarmak için ilk yapmamız gereken şey elmacık kemiklerini dışarıya çıkartmak olacaktır. Yani aydınlık ve koyu hatlarla elmacık kemiklerini daha belirgin yapabiliriz. Koyu bir fondöten kullanarak içeriden şakaklara doğru kullanacağınız allık fırçası ile elmacık kemiklerini daha belirgin yapabilirsiniz.

Göz altlarınıza süreceğiniz ise allıktan 1-2 ton açık olmalıdır.(Göz altı aydınlatıcınızın çok parlak ve beyaz olmamasına özen göstermelisiniz) Parlak ve beyaz olması doğal olmayan bir görüntü oluşturacaktır. Ten renginizden bir ton açık renk ile bu işlemi daha doğal yollardan halledeceksiniz. Özellikle bu aşamada terracota allıkları denemenizi tavsiye ederim. Yapmak istediğiniz işlemi daha kolay hale getirecektir.

Kaşlar yüzünüzün yapısını göstermekte çok önemli bir faktör. Kaşlarınızın ince olması yüzünüzü olduğundan da toplu gösterecektir. Eğer kalınlaştıramıyorsanız kaş kalemi ile rötuş yapmanızı tavsiye ederim.

Yüzü ince gösteren makyaj yaparken diğer dikkat etmeniz gereken şeylerden biriside ruj kullanımıdır. Açık pembe veya kırmızı bir ruj üzerine parlatıcı sürerek dikkati dudaklarınıza çekebilirsiniz. Tabi ilgi dudaklarınızda olduğu zaman kimse yanaklarınıza bakmaya vakit bulamayacaktır 🙂

En son olarak da yapmanız gereken şey gözlerinizi daha ön plana çıkartmaktır. Bu şekilde kontürlenen yanakları gizleyerek geri kalan yüz hatlarını ortaya çıkaracaksınız.

Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri

Yüzü ince gösteren makyaj tekniklerinden bahsettik. Diğer bir önemli şey ise saç modelidir. Eğer açık bir saç modeli kullanırsanız yüzünüz olduğundan daha ince gözükecektir. Kısa saç modelleri ise olduğundan daha toplu gösterdiği için kaçınmanız gereken modeller arasındadır.

Bu gibi basit ama etkili yöntemlerle, yüzünüzün ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynaya baktığınız zaman kendinizi daha güzel ve zayıf hissedeceksiniz.


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir