Makyaj Teknikleri

Diş Eti Rengine Göre Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Güzel görünmek için kusursuz makyajın yanı sıra güzel bir gülüşe de sahip olmak gerekir. Güzel bir gülüşün sırrı ise sağlıklı dişler ve harika bir ruj. Ancak her ne kadar bembeyaz dişlere sahip olsanız da doğru ruj seçmediğinizde iyi bir sonuç alamazsınız. Çünkü diş eti rengi, seçeceğiniz rujun rengini etkileyen bir unsurdur.

Diş Eti Rengine Göre Ruj Rengi

Ruj rengi seçimi

Kendi diş eti renginize uygun bir ruj rengi seçerseniz çok daha güzel bir sonuç elde edersiniz. İşte diş eti rengine göre ruj rengi seçme rehberi..

Açık Pembe Diş Etleri İçin Ruj Rengi

Eğer diş eti renginiz açık pembeyse, makyajınızı da açık tonlar kullanarak yapmalısınız. Açık tondaki diş etlerinize koyu renk ruj hiç uyumlu olmayacaktır. Çünkü güldüğünüz an tüm dikkat rujunuzda değil diş etlerinize kayar. Bu yüzden güldüğünüzde hoş bir görünüm oluşturmak için daha soft ve açık renklerde rujlar tercih edebilirsiniz.

Diş eti rengine göre açık ton ruj

Açık pembe, turuncu, nude rujlar sizin için en ideal ruj renkleridir. Diş etleriniz açık renkte olduğu için solgun görünmesinden şikayetçi iseniz, dişlerinizi fırçalarken diş etlerinizi de hafif hareketlerle fırçalarsanız, diş etleriniz daha canlı bir renge kavuşacaktır. Elbette bunu sert hareketlerle yaparsanız diş etlerinize zarar verirsiniz. Yalnızca diş etlerinizin biraz daha kanlanıp canlı bir renge kavuşması için hafif dokunuşlar yapmanız yeterli.

Koyu Renkli Diş Etleri İçin Ruj Rengi

Diş eti renginiz koyu bir tonda ise, tam tersi olarak açık tonlu rujlar sürmekten vazgeçmelisiniz. Koyu tonda rujlar sizin için ideal olacaktır. Özellikle kırmızıya yakın bir diş eti renginiz varsa kesinlikle açık pembe gibi renklerden uzak durmalısınız.

koyu diş etine uygun koyu ruj

Koyu mürdüm, bordo, koyu kırmızı gibi ruj renkleri sizin için en ideal ruj renkleri arasında yer alıyor. Ancak koyu rujların güzel görünmesini sağlamak için diş eti renginiz kadar dişlerinizin rengi de önem taşıyor. Koyu tondaki rujlar bembeyaz dişlerle harika bir uyum yakalar. Eğer sarıya dönük dişleriniz varsa bu rujları tercih etmemenizde fayda var. Daha orta tonlu rujlar sizin için ideal olacaktır.

Koyu ruj trendinden uzak kalmak istemediğinizi düşünüyorsanız çeşitli diş beyazlatma yöntemlerini de deneyebilirsiniz. Bunun bu kadar önemli olmasının sebebi; koyu tonların beyaz renkteki ufacık renk farklılıklarını bile daha fazla belli etmesidir.

Diş eti renginize uygun ruj tonunu da öğrendiğinize göre bu senenin trend ruj renkleri ile ilgili yazımıza göz atarak ruj renginizi trend olan tonlardan seçebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir