Makyaj Teknikleri

Desenli Ruj Trendi : Desenli Ruj Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Dudaklar, yüzün en önemli bölümüdür ve bu açıdan makyajda da ruj büyük önem taşıyor. Göz makyajını tamamlamak ve çok daha iyi bir hale getirmek için ruj mutlaka kullanılmalıdır. Yıllardan beri kadınların tutkusu haline gelen rujlar, kozmetik dünyasında farklı trendlerle karşımıza çıksa da popülerliğini hiçbir zaman yitirmiyor. Her sezon farklı ruj renkleri trend olurken, bambaşka fikirler de ortaya çıkıyor.

Desenli Ruj Modelleri

Son dönemlerde kontür makyajı, pişirme makyaj tekniği, ombre ruj makyajı gibi farklı trendlerden sonra şimdilerde de desenli ruj makyajı popüler hale geldi. Düz bir şekilde ruj sürmekten sıkılanlar için harika ve marjinal bir seçenek olan bu trend podyumlardan sokak modasına kadar inmeyi de başardı. Desenli ruj makyajında, en önemli kısım iki ya da üç ruj rengini kullanmaktan geçiyor. Birçok kişi renkli eyeliner kullanarak da harika bir dudak makyajı yapmayı tercih ediyor.

1) Gökkuşağı Desenli Ruj

gökkuşağı desenli ruj

Bu makyaj trendinde en çok kullanılan ve ilgi gören gökkuşağı deseni oldu. Gökkuşağının renklerini barındıran rujları fırçayla tek tek sürerek elde edebileceğiniz bu harika dudak makyajı ile tüm ilgiyi üzerinize çekebilirsiniz. Özel günlerde, mezuniyette, gece davetlerinde bu ruj sürme tekniğini uygulayarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

2) Yılan Derisi Desenli Ruj Makyajı

yılan derisi desenli ruj makyajı

Desenli ruj makyajı trendleri arasında en popüler olan diğer model de yılan derisi deseni oldu.

3) Leopar Desenli Ruj Makyajı

leopar desenli ruj makyajı

Leopar deseninin kullanılmadığı yer yok sanırım. Şimdi de dudaklarda moda olan bu deseni çok beğeneceksiniz.

4) Dantel Desenli Ruj Makyajı

dantelli dudak makyajı

Bir diğer desenli ruj trendi ise dantel kumaşı ile yapılıyor. Önce rujunuzu tüm dudağınıza uyguluyorsunuz. Daha sonra dudaklarınızın üzerine delikli dantel kumaşını koyarak üzerinden pudra geçiyorsunuz. Böylece dantelli bir ruj görünümü oluşuyor.

5) Pop Art Dudak Makyajı

pop art dudak makyajı

Pop art trendi, makyaj dünyasına da sıçradı. Bir ruj, siyah ve beyaz eyeliner ile siz de pop art dudak makyajı yapabilirsiniz. Kırmızı rujunuzu sürdükten sonra dudak çevrenizi siyah eyeliner ile çerçeveleyin. Daha sonra beyaz eyeliner ile dudaklarınızın birkaç farklı köşesine kısa çizgiler çekin. Pop art dudak makyajınız hazır oldu bile.

Desenli Ruj Makyajı Püf Noktaları

Bu ruj sürme tekniğini renkli eyeliner kullanarak çok daha detaylı bir hale getirebilirsiniz. Daha pratik bir yöntem arıyorsanız, pembe ya da mor bir ruj sürdükten sonra altın renkli bir eyeliner ile dudaklarınızın üst çizgisini belirginleştirin. Böylece harika bir dudak makyajına ulaşmış olursunuz. Aynı şeyi farklı ruj rengi ve farklı bir eyeliner rengi ile de yapabilirsiniz.


5 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir