Ürün İnceleme

Darphin Melaperfect Fondöten Yorumları ve İncelemesi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kozmetik ürünleri tercih etmeyenler için eczanelerde bulunan birçok farklı markanın makyaj ürünleri sıkça tercih edilir. Bu ürünler arasında en popüler olanlardan birisi, lekeli ciltler için özel geliştirilmiş olan Darphin Melaperfect Fondötendir. Bu ürünün içeriğinde Trametes adı verilen bir mantar özü bulunmaktadır ve bu ürün lekelerin görünümünü azaltmaktadır.

Darphin Melaperfect Fondöten Yorumları

Darphin Melaperfect Fondöten

İçeriğinde bulunan maddelerin %32’si doğaldır ve bu doğal maddelerden biri olan murumuru yağı da cildin ekstra olarak beslenmesini sağlıyor. Bu açıdan yarı kozmetik sayılabilecek olan bu ürünün yan etkisi ise pek yok. Yani cildinizde benzer ürünler gibi sivilcelenme gibi bir etki yaratmıyor. Orta-iyi kapatıcılık saplayan Darphin Melaperfect Fondöten SPF 15 içeriği ile güneş koruyucu özelliği de sağlamaktadır.

Ürünün çok sıvı bir yapısı yok ama küçük bir parça yüze kolayca dağılıyor ve fırça ya da sünger ile sürüldüğünde iyi bir kapatıcılık sağladığını söylemek doğru olur. Az olan lekeleri güzel kapatıyor ve sürdükten sonra mat bir görünüm sağlıyor. Bu açıdan pudra ile sabitlenmesine de gerek kalmıyor.

Darphin Melaperfect Fondöten yorumları

Kalıcılıktan bahsetmem gerekirse yaklaşık 5-6 saat kadar kalıcı olma özelliğine sahip. Özellikle lekeli ciltler için üretildiğinden, seride bulunan serum ve diğer ürünlerle birlikte kullanıldığı zaman lekeleri azaltıyor ve kalıcı etki sağlıyor. Eğer lekeli bir cilde sahipseniz mutlaka denemeniz gerektiğini düşünüyorum. Memnun kalacağınıza eminim 🙂

Darphin Melaperfect Fondöten İncelemesi

Bende Ivory ve Beige olduğu için sadece bu ikisinin cilt üzerinde nasıl durduğunu göstereceğim. Beige Ivory’den bir ton daha koyu kalıyor. En açık tonu yukarıda da söylediğim gibi Ivory.

Darphin Melaperfect Fondöten ivory ve beige

Darphin Melaperfect Ivory Fondöten’in Ciltte Görünüşü

Darphin Melaperfect Ivory Fondöten

Darphin Melaperfect Fondöten Renkleri

Ürünün Ivory, Beige ve Honey olmak üzere 3 farklı rengi var ve serinin en açık rengi olan ivory bile bence koyu bir renk. Bu yüzden Darphin Melaperfect Fondötenin renk konusunda biraz zayıf olduğunu düşünüyorum. Fondöteni diğer makyaj ürünleriniz ile karıştırarak kullanmanız da mümkün olabilir ama gerek var mı, yok mu sizin vereceğiniz bir karar. Mutlaka testerlerden deneyerek bu ürünü satın almalısınız aksi halde cildiniz için doğru rengi belirlemekte zorlanabilirsiniz.

Darphin Melaperfect Fondöten renkleri

Darphin Melaperfect Fondöten birçok BB kreme benzer bir yapıda ve yüzde ağırlık hissi oluşturmadan bir kapatıcılık sağlaması açısından kullananlar tarafından tavsiye edilmektedir. Açıkcası bu benimde çok beğendiğim bir özellik, ama renk konusunda çok az seçenek olması ve her insanın farklı cilt tonuna sahip olması nedeniyle sadece şansınız varsa ve bu renkler sizin için uygunsa, bu ürünleri kullanarak doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz. Aksi taktirde kendinize uygun renk bulmakta zorlanabilirsiniz.

Darphin Melaperfect Fondöten Fiyatı

Darphin Melaperfect Fondöten kullananlar

Sadece yetkili eczanelerde satılan bu ürünün fiyatı 119-150 TL arasında ama bir çok sitede özel indirimler ve kampanyalarla satın alabilmeniz mümkün olabiliyor. Özellikle 3 al 2 öde kampanyaları ile serinin diğer ürünlerini de satın alabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir