Ürün İnceleme

Clarins Ever Matte fondöten yorumları ve inceleme

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bugün size çok kullanışlı ve gününüzü kurtaracak bir fondötenden olan Clarins Ever Matte’den bahsedeceğim. Fondöten seçiminin zor ve aynı ölçüde önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Daha önceki yazılarımda bahsettiğim gibi, bu ürünlerde temel olarak dikkat edilmesi gereken şey cilt tonunuza ve cilt tipinize uygun fondöten tonunu seçmek. Bunun dışında göz ardı edilen ama bir bu kadar önemli olan şey ise fondöteni ne amaçla kullanmak istediğiniz. Bugünkü yazımda günlük kullanıma yönelik mükemmel bir ürün sunan Clarins’in Ever Matte isimli fondötenini inceleyeceğim.

Clarins’in Ever Matte Yorumlar

İlk olarak vurgulamam gereken şey, bu fondötenin son derece hafif olduğu. Yüzünüzde fondöten olduğunun belli olmasını istemiyorsanız ya da çok ağır makyaj yapmak istemiyor, ama belirli ölçüde renk dengelemek istiyorsanız kesinlikle tam aradığınız ürün. Mat bir ürün olduğu için yüzünüzde herhangi bir parlaklık yapmaz, tam tersine cildinizin yağ oranını dengeleyerek hafif, ferah ve temiz bir görüntü oluşturur. Bu şekilde günlük kullanıma yönelik olması yüzünüzde kapatmak istediğiniz bölgeleri kapatmayacak anlamına gelmiyor; yüzünüzdeki kırmızılıkları, siyah noktaları gayet güzel kapatıyor. Bunun yanı sıra SPF 15 içermesi sayesinde ve birçok cilt bakım malzemesi içerdiğinden cildinizi koruma özelliği de bulunuyor.

Clarins’in Ever Matte İnceleme

Clarins Ever Matte fondöten inceleme
Özellikle karma cilt tipine sahipseniz tam size uygun bir fondöten olduğunu söylemem gerek. İçerisinde cildi kurutmamaya yönelik malzemeler de olduğundan karma cilt tipleri için daha da uygun hale gelen bir ürün. Özellikle son yıllarda moda olan “no make-up make-up” akımına uyanlardansanız Clarins Ever Matte’i kaçırmamanız gerek. Bilmeyenler için biraz bahsedeyim; makyajlı olduğunuz belli olsun istemiyor, doğal görünümü seviyor ancak cildinizin rengini belli ölçüde dengelemek istiyorsanız, daha hafif ürünler tercih ederek makyaj yapmamış gibi bir sonuç elde edebiliyorsunuz. Bu noktada bu ürünü kesinlikle tavsiye ediyorum, yüzünüzde fondöten varmış gibi bir his bırakmıyor ve kesinlikle çok doğal duruyor. Ayrıca çok hoş bir kokusu ve ipeksi bir hissiyatı var, günlük doğal makyajı sevenler için oldukça faydalı bir ürün.

Clarins Ever Matte fondöten yorumları

Ayrıca yüzünüzde uzun süre kalıyor, tabii gün içinde nasıl bir koşuşturmaca içinde olduğunuza bağlı olarak bu durum değişiklik gösterebilir. Yine de ben sabah sürdüğümde gün sonuna kadar beni çok rahat idare ettiğini gözlemliyorum, tazeleme ihtiyacı hissetmiyorum. Bu noktada şunu da eklemem gerek, bu ürünü bazen tek başına kullanıyorum, yani allık sürmeden veya yüzümde belli bölgeler için ayrıca bir kapatıcı kullanmadan. Bu açıdan zaten günlük kullanım için şiddetle tavsiye ediyorum, hafif bir toparlama için anınızı kurtarabilecek bir ürün. Ayrıca fırçayla kullanımı çok rahat oluyor, pürüzsüz bir şekilde yüzünüzde dağılarak mükemmel, mat bir sonuç elde ediyorsunuz.

Clarins Ever Matte Fiyatı

11 adet farklı tona sahip, kendi cilt tonunuza uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.Clarins Ever Matte fondöten fiyatı ise 129 TL. Alternatif ürünlerin de fiyatı aşağı yukarı aynı olduğundan ve ben şahsen çok memnun olduğumdan sonuna kadar hak  ettiğini düşünüyorum; açıkçası bu belirttiğim özelliklere sahip ürün bulmak çok kolay olmuyor.

İncelediğimiz diğer ürünleri ve konuları görmek için ürün inceleme bölümüne göz atın 🙂 Yorum yapmayı unutmayın, güzel günler!


12 Yorum var

 1. zeynep aydoğdu

  Şubat 1, 2016

  verdiğiniz bilgiler benim için çok kıymetli

 2. neslişah gündüzoğlu

  Şubat 1, 2016

  bir haftadır takipteyim siteniz güzel bütün makale yazarları başarılı artık aboneyim

 3. didem uzunoğlu

  Şubat 1, 2016

  markalar hakkında daha fazla bilgi versenize

 4. şengül esinoğlu

  Şubat 1, 2016

  yazarlarınız çok iyi birde fiatlar hakkında bizi bilg,ilendirseniz

 5. Lale Salma

  Şubat 2, 2016

  Çok pahallı bence 🙁

 6. serra akkut

  Şubat 3, 2016

  Çok güzel bir ürüne benziyor

 7. Gülçin Akar

  Şubat 5, 2016

  Fiyatına değer arkadaşlar bana güvenin yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum

  • güneş

   Şubat 12, 2016

   bende öyle çok memnunum

 8. Deniz Karayazgan

  Şubat 8, 2016

  Bende kullanıyorum bu ürünü bence fiyatına değecek bir ürün

  • neşe

   Şubat 17, 2016

   aynen öyle diğer markalar ile vakit ve nakit kaybetmeye hiç gerek yok 😛

 9. Nilufer

  Şubat 10, 2016

  Bunu okuduktan sonra bende çok heves ettim

 10. Zeynep

  Nisan 16, 2016

  benim gibi alerjik ne sürse tepki vercek biri olarak, 2.tüp biticek o derece memnunum

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir