Soru-Cevap

Cinsel İlişkiden Sonra Mide Ağrısı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bu yaşanan sorunun kişiden kişiye değişen bin bir türlü sebebi olabilir. Çünkü her insanın kendine göre sorunları ve rahatsızlıkları vardır. Vücut cinsel birliktelik yaşadıktan sonra fizyolojik olarak ya da psikolojik olarak olumlu veya olumsuz tepkiler verebilir.

Kişi yasak bir ilişki yaşıyor ya da yanlış bir şeyler olduğunu düşünüyorsa, cinsel ilişkiye girdikleri yer rahat bir ortam değilse, kendini buna layık görmüyorsa, karşısındaki insan aceleci davranıyor, ilişkiye zorla girildiğini hissediyorsa ve kişi kendini tatmin ve mutlu hissetmiyorsa bu sebeplerden ötürü psikolojik olarak gerilim yaşıyor demektir.

Cinsel İlişkiden Sonra Mide Ağrısı buna benzer sebepleri yüzünden yaşanabilir zaman zaman. Unutmayın mutlu olmak için ve kendinizi iyi hissetmek için öncelikle kendi isteklerinizi bilmeniz ve kendi mutluluğunuz için karşınızdaki partnerinizin sizi mutlu etmesi ve sizi zorlamadan isteklerinize saygı göstermesi gerekir. Yani en başta anlayışlı bir partner, nasıl sizi mutlu edebileceğini bilmesi gereken bir kişi olması gerekmektedir. Hiç bir insan zorla yapılan ve isteklerine cevap bulamayan şeylerden hoşlanmaz ve kesinlikle mutlu olamaz.

İlişkinin en başında zorlama olmamalıdır. Aceleye gelen ve ön sevişme yaşamayan, hızlı bir ilişki yaşayan kişi asla mutlu bir sonla bitmez ve mide ağrısı yapabilir. Karşınızdaki insanı iyi tanımak ve ona güvenmek de çok önemli bir faktördür. Saygı, güven, anlayış ve en önemlisi sevgi olduktan sonra çok iyi sonuçlar elde edilir ve kişi kendini güvende ve koruma altında hissettiği takdirde her şey daha güzel olacaktır.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir