Ürün İnceleme

Chanel Chance Serisi Parfüm Yorumları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Chanel Chance dediğimizde aklımıza hep elinde marka çantası ve ince topuklu ayakabısıyla dimdik yürüyen bir plaza kadını gelir, genelde iş kadınlarının vazgeçilmezi olan Chanel Chane’in EDP’si için geçerli bu tabiki de.Parfüm serilerinde genellikle EDT’ler aynı kokunun daha spor ve günlük olanı diye tabir edilir, oysa ki bu durum Chanel’in parfüm dahisi Jacques Polge tarafından kulak ardı edilmiş. Hazırsanız Chanel Chance serisi parfüm yorumlarıma başlıyorum.

Chanel Chance Parfüm Yorumları

Serinin üç parfümü Eau de Parfume, Eau Tendre ve Eau Fraiche birbirinden tamamen farklı kadınların parfümü diyebiliriz. Şişelerin yuvarlak hatları kapaktaki keskinlikle bozuluyor, bu tezatlık parfümlere de yansıyor.  Çarkıfelekten gelen şans Chance’in kokusuyla buluşuyor, şişenin öyküsü de bu.

Chanel Eau de Parfume Yorumları

Chanel Eau De Parfume yorumları
Gelelim Eau de Parfume‘ün kokusuna, Üst notalarda ananas, iris, pembe biber, paçuli ve sümbül, kalp notasında yasemin ve limon, dip notalarında ise musk, vanilya ve vetiver bulunuyor, en yoğun aldığınız koku ise paçuli. Kokladığınızda bir kez daha koklayıp içindeki bütün aromaları çözmek isteyeceğiniz vurucu bir parfüm. Kalıcılığı üzerine fazla konuşmaya gerek duymuyorum, beyaz tenli biri olarak yaklaşık 12 saat boyunca buram buram Chance kokuyorum çünkü. Kıyafetlerden ise çok uzun bir zaman çıkmıyor hatta uzun süre kullandığınızda bütün dolabınızın bu kokuya teslim olacağını garanti edebilirim. Beyaz tenliler için ağır olabileceği daha çok esmer tenlilere uygun bir koku olduğunu düşünenler varsa da ben buna katılmıyorum. Yaş grubuna değinirsek evet, bu bir liseli kokusu değil, olmamalı da. Çünkü koku bütün erkekleri cezbetmeye çok müsait ve bundan da korkmayan kadınlar için yaratılmış.

Chanel Eau de Parfume fiyatı ile ilgili biraz kafam karıştı. Çünkü internette yaptığım araştırmalara göre yine diğer uçuk fiyat aralıkları var. Kimi sitede 190 TL’ye satılırken , kimisinde 350 TL’ye kadar çıkıyor. Bunun sebebi 300 TL altı olan ürünlerin orjinal olmaması. Bunu bilerek satın almalısınız.

Chanel Eau Tendre Yorumları

Chanel Eau Tendre Yorumları
Eau Tendre ise EDP’den bambaşka bir koku açıkçası, daha meyve içerikli, daha romantik, daha genç.. Üst notalarda ayva, greyfurt; kalp notasında sümbül ve yasemin; dip notalarda musk, amber, iris ve de virjinya sediri oluşturuyor Eau Tendre‘i. Daha bir bahar kokusu, ama bıraktığı etki de EDP’yi aratmayacak ölçülerde. Ayva ve greyfurtun vermiş olduğu ferahlık tabi ki de yasemin ve sümbülün çiçeksi kokularıyla birleşince parfümün kendine has bir imzası oluyor.

Chanel Eau Tendre fiyatı diğer seri gibi 190 TL ile 350 TL arasında değişiyor. Yine yukarıda bahsettiğim gibi 350 TL altına satılanlar orjinal olmuyor.

Chanel Eau Fraiche Yorumları

Chanel Eau Fraiche Yorumları
Eau Fraiche ise ülkemizde Chance EDP ve Tendre’in biraz daha gerisinde kalmış, az bilinen bir koku. Üst notalarda limon ve sedir ağacı, kalp notasında pembe biber, su sümbülü ve yasemin, dip notalarda odunsu notalar, amber, paçuli, vetiver ve musk bulunuyor. Tam anlamıyla bir yaz kokusu, ağır kokuları sevmeyen çok hafif bir aroma olsun o bana yeter diyen kadınlar için yapılmış. Yazın en sıcak günlerinde, denize giderken veya akşam dışarı çıkarken güneş losyonu dışında bir şey kokmak istiyorsanız Eau Fraiche sizin için.

Chanel Eau Fraiche fiyatı 190 TL ile 350 TL arasında internette çeşitli sitelerde satılıyor. Orjinal olduğunu garanti eden ve en uygun fiyat veren siteleri tercih etmelisiniz.

Chanel Chance parfüm yorumlarım bu şekilde,umarım tecrübelerim işinize yaramıştır 🙂 Bu üç kokudan biri kesinlikle size göredir ve belki de kimilerinin inandığı gibi beklediğiniz şans Chanel Chance ile sizin olacaktır!


3 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir