Saç Modelleri

Çalışan Kadınlar İçin 8 Birbirinden Şık Ofis Saç Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Çalışan kadınlar, profesyonel bir görünüm sergilemek amacıyla dış görünüşüne dikkat eder. Bu yüzden günlük saç stillerini, iş hayatında pek fazla uygulayamazlar. Ancak hem iş hayatına ayak uydurmak hem de şık görünmek artık çok kolay. Her gün aynı saç şekliyle işe gitmek zorunda değilsiniz.

Çalışan Kadınlar İçin Ofis Saç Modelleri

orta boy ofis saç modelleri

Birçok farklı saç modeli ile ofiste de şık görünebilirsiniz. İşte çalışan kadınlar için saç modelleri!

1) Dalgalı Saçlar

Saçlarınız ister kısa ister uzun olsun, dalgalı saçlarla hem doğal hem de şık görünürsünüz. Elbette her sabah saçlarınıza maşa yapmak mümkün değil. Ayrıca maşa ile yapılan lüle lüle saçlar da pek fazla doğal bir görünüm oluşturmaz. Bunun için akşam duş aldıktan sonra saçlarınız hafif nemliyken bigudileri sarın ve daha sonra spreyleyin.

dalgalı ofis saç modelleri

Bu şekilde uyuduktan sonra sabah saçlarınızı açtığınızda harika dalgalara kavuşacaksınız. Çok fazla bukle oluştuysa tarak yardımıyla ya da ellerinizle dalgaları açarak doğal bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Doğru görünüme ulaştıktan sonra ise saç spreyi sıkarak gün boyu dalgalarınızın şeklini korumasını sağlayabilirsiniz.

dalgalı orta boy saçlar

2) At Kuyruğu Modelleri

At kuyruğu saç modeli, hem günlük hem de özel günlerde kullanılabilen oldukça güzel bir model. Farklı detaylar katarak ofis yaşamına da adapte edebilmeniz mümkün. Profesyonel bir görünüm elde etmek için saçlarınızı atkuyruğu yapmadan önce düzleştirici ile düzleştirebilir ya da fön çekebilirsiniz. Böyle saçlarınız daha parlak ve düzenli görünür.

iş kadınları için at kuyruğu saç modeli

Atkuyruğu yapmadan önce kafanızın tam ortasından bir tutam saçı ayırın ve altta kalan saçlarınıza krepe atın. Daha sonra o tutamı tekrar alarak saçlarınızı bağlayın. Bu şekilde bombeli bir görünüm oluşturmuş olursunuz. Bir saç köpüğü ile saçlarınızın tamamını geriye doğru yapıştırarak muntazam bir atkuyruğu oluşturun. Eğer kenarlardan fırlayan saçlarınız varsa tel toka kullanabilirsiniz.

hacimli at kuyruğu saç modeli

3) Yarım Topuz Modelleri

Eğer kıvırcık ya da kabaran saçlara sahipseniz yarım toplanan saç modellerini tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın alt kısmını açık bırakarak üst kısmını farklı tel tokalarla tutturabilir ya da lastik toka yardımıyla toplayabilirsiniz. Böylece üst bölümdeki saçlarınız çok daha düzenli görünür.

yarım topuz iş günü saç modeli

4) İş Hayatına Uygun Topuz Modelleri

Topuz modelleri, iş hayatı için oldukça uygundur. Elbette düğün ya da nişana gider gibi abartılı topuzlar yapmamalısınız.

düşük topuz saç modeli

İş hayatı için düşük topuz ya da ense topuz modelleri gibi modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

ofis ve çalışma ortamı için düşük topuz

Bu modellerin hem kullanımı çok rahattır hem de çok güzel görünür. Bu yüzden ofis hayatı için çok avantajlı saç modelleri arasındadır.

ofis için topuz saç modelleri

Topuz modelleri sayfamızı ziyaret ederek diğer önerileri ve modelleri de görüntüleyebilirsiniz.

5) Yandan At Kuyruğu Modeli

Yandan at kuyruğu saç modeli iş günleri için tercih edebileceğiniz doğal ve güzel görünen modellerden birisidir.

yandan at kuyruğu saç modeli

6) Hazır Olmanız İçin Gereken Tek Şey Küçük Bir Toka!

Şık ve güzel görünmeniz için ihtiyacınız olan tek şey küçük bir toka. Özellikle orta uzunluktaki saçlar ile yapılabilecek bir model daha hem şık hem de ofis ortamına uygun bir model.

Orta boy saçlar için ofis kadın saç modeli

7) Saçları Açık Bırakmak

Herhangi bir saç modelini uygulamak için zamanınız olmadığında telaş etmeyin. Açık saç modelleri hem çalışma ortamı için uygundur hem de çok şık bir görünümü vardır.

saçları açık bırakmak

Kullanım açısından çok rahat olan bu modeller kötü gün de imdadınıza koşar. Tek yapmanız gereken doğal bir hava vermek.

açık saç modeli

8) Islak Görünümlü Saç Modelleri

Islak görünümlü saç modellerini son zamanlarda podyumlarda o kadar fazla görmeye alıştık ki, gündelik hayatta da kullanır olduk.

ıslak görünümlü saç modeli

Belki ıslak saç modellerinin hepsi çalışma ortamı için uygun olmayabilir ancak saçlarınıza ıslak görünüm verdikten sonra toplayarak kullanabilirsiniz!

Ofis saç modelleri ile ilgili önerilerimiz bu kadar. Umarım ofis saç modelleri ile ilgili önerilerimiz işinize yaramıştır 🙂


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir