Saç Modelleri

Burgu Saç Modeli Yapılışı ve Burgu Saç Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saç modelleri, farklı trendlerle ve stillerle genişleyen ve gittikçe daha da zenginleşen bir alan. Her türlü yüz tipine, mekana, yaşa, saç tipine uygun saç modeli mutlaka bulunuyor. Bu saç modelleri arasından ise seçim yapıp şık olmak size kalıyor. Eğer sürekli farklı saç modeli keşfetmeyi seviyor ve uygulamaktan da zevk alıyorsanız, burgu saç modelini de çok seveceksiniz demektir. Son dönemde oldukça popüler olan burgu saç modelleri ile saçları burarak çeşitli modeller oluşturabiliyorsunuz.

burgu saç modeli

Eğer birbirinden farklı örgü modellerine imreniyor ve farklı örgü stillerini yapamıyorsanız burgu size çok daha kolay gelebilir. Burguyu, açık saçlarda, atkuyruğunda ya da topuzlarda kullanabilirsiniz.

burgu topuz saç modelleri

Burgu Saç Modeli Yapılışı

Saçlarınızı açık bırakmak ama ön kısımlarını şık bir şekilde toplamak istiyorsanız, saçlarınızın her iki yanındaki tutamları geriye doğru burarak bir tel toka ile tutturabilirsiniz. Böylece son derece basit ve şık bir saç modeline ulaşabilirsiniz. Burguların örgü gibi durmasını istiyorsanız, saçınızın ön kısmından aldığınız tutamı ikiye ayırın ve diğerinin üzerine her atışınızda alttan bir tutam daha ekleyin. Alttan saç ekleyerek devam ettiğiniz burma işlemini kulak hizasına geldiğinizde bırakabilirsiniz.

burgu saç yapılışı

Dilerseniz minik bir lastik dilerseniz de tel toka ile sabitleyebilirsiniz. Aynı burgu tekniğini saçlarınızı ortadan ikiye ayırarak yapabilirsiniz. İkiye ayırdığınız saçlarınızı uçlara kadar bu teknik ile burduktan sonra kafanızın arkasında birbiriyle buluşturarak tel tokalayın. Böylece ensede yapılmış bir burgu saç modeli oluşturmuş olursunuz.

burgu at kuyruğu saç modeli

Saçlarınızın ön kısımlarını burup tutturduktan sonra geriye kalan saçlarınızı atkuyruğu ya da topuz yapabilirsiniz. Burgu modeli ile atkuyruğu ya da topuz modelini daha farklı bir hale getirmiş oluyorsunuz. Bu da stilinize farklılık kazandırıyor. İşte burgu topuz saç modeli yapılışı , tek yapmanız gereken fotoğraftaki adımları takip etmek!

Burgu topuz saç modeli yapılışı

Özellikle yaz sıcaklarında saçlarınızın yüzünüzle, omuzlarınızla ya da ensenizle temas etmesini istemiyorsanız bu yöntem ile hem çok şık bir yaz görünümüne ulaşabilirsiniz hem de terlemekten kurtulabilirsiniz. Aşağıdaki model tam da yazın ensesini ferahlatmak isteyen ve burgu saç modeli arayanların beğeneceği bir model.

burgu topuz saç modeli

Bir başka burgu saç modelini ise, saçlarınızı klasik bir atkuyruğu yaptıktan sonra sarkan saçlarınızı ikiye ayırıp birbirine doğru burduktan sonra ucunu lastik ile sabitleyerek yapabilirsiniz. Bu şekilde atkuyruğunuza farklı ve şık bir hava katmış olabilirsiniz.

burgu at kuyruğu

Burgu Saç Modelleri

Burgu saç yapımı ile ilgili gerekli şeyleri anlattığımıza göre artık burgu saç modelleri ile ilgili önerilerimize geçebiliriz! Sizi birbirinden güzel burgulu saç modelleri ile baş başa bırakıyorum.

burgulu saç modelleri

burgulu saç

ense burgulu saç modeli

Fransız burgu saç modelini es geçmek tabi ki olmaz. İşte çok şık 2 adet fransız burgu saç modeli!

fransız burgu saç modeli

fransız burgu

kısa saçlar için burgulu saç modeli

burgu saç modeli tarz

burgulu at kuyruğu saç modelleri

Burgulu saç modelleri ile ilgili önerilerimizin sonuna geldik. Umarım paylaştığımız burgu saç modelleri arasından aradığınızı bulabilmişsinizdir.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir