Saç Modelleri

Olduğunuzdan Daha Zayıf Gösteren Saç Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yüzünüzün çok daha zayıf ve ince görünmesi için birçok makyaj hilesi var. Ancak makyajın yanında bir de saç modeliniz ile yüzünüzü daha zayıf gösterebileceğinizi biliyor muydunuz?

Zayıf Gösteren Saç Modelleri

İşte farklı modellerle yüz hatlarını çok daha çekici ve ince gösterecek birkaç öneri.

Dalgalı Saç Modeli

Düz saç modeli, yüzünüz eğer yuvarlak ya da oval ise çok daha geniş gösterir. Bunun için yüzünüzü çok daha ince göstermek amacıyla dalgalı saç modelleri tercih etmelisiniz. Lana Del Ray modeli saçlarla daha çekici yüz hatlarına kavuşabilirsiniz.

Lana Del Ray dalgalı saç modeli

Tıpkı düz saçlar gibi kıvırcık saçlar da yüzünüzü sardığı için hatlarınızı geniş gösterebilir. İri ve geniş dalgalar tercih etmeniz gerektiğini unutmayın.

Yandan Ayrılan Saçlar

Eğer saçlarınızı ortadan ayırıyorsanız yüzünüz simetrik bir görünüme kavuşacağı için çok daha geniş görünebilir. Yüz hatlarınızı biraz daha yumuşatmak ve inceltmek için saçlarınızı yandan ayırmalısınız.

Taylor Swift yandan ayrılmış saç modeli

Buna verilebilecek en iyi örnek Taylor Swift olabilir.

Salaş Atkuyruğu Modeli

Yüzünüzü daha ince göstermek için atkuyruğu modeli de tercih edebilirsiniz. Ancak burada dikkat edeceğiniz en önemli dokta sıkı bir atkuyruğu değil gevşek toplanmış bir atkuyruğu olmasıdır. Bir de perçem ya da iki yandan sarkıtacağınız saçlarla çok daha çekici yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

Hilary Duff salaş at kuyruğu saç modeli

Hilary Duff gevşek atkuyruğu modelinin en çok yakıştığı kişilerden biri.

Tepeden Topuz Modeli

Eğer saçlarınızı sıkı sıkı toplamak konusunda kararlıysanız bunu kesinlikle tepeden topuz şeklinde yapmanızda fayda var. Sıkı sıkıya toplanmış topuz yüzünüzün biraz daha ince görünmesini sağlar. Balerin topuzu gibi üstte yapılmış topuzlar çenenizi daha uzun ve elmacık kemiklerinizin daha çıkık görünmesine sebep olur.

jennifer lopez tepeden topuz saç modeli

Tepeden topuz dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biri Jennifer Lopez.

Katlı Saç Kesimi

Saçlarınızı katlı kestirirseniz de yine yüz hatlarınızın çok daha yumuşak ve ince görünmesini sağlamış olursunuz. Yüz kısmınızdan kısa başlayan ve aşağı doğru uzayan ve üçgen bir görüntü çizen saç modelleri yüz şeklini güzel gösterir.

adriana-lima-katlı-saç-modeli

Bunun en güzel örneği ise Adriana Lima’dır. Bir de bu saç modelini dalgalı saç modeli ile birleştirirseniz çok daha harika görünebilirsiniz. Diğer saç modelleri önerilerimizi incelemeyi unutmayın!

 


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir