Gelinlik Modelleri

Büyük Beden Gelinlik Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Hayalini kurduğunuz düğün için hazırlıklara başladıysanız en önemli kısım olan gelinlik aşamasının heyecanına da kapılmışsınız demektir. Hayatınızın en önemli günü olan düğününüzde kusursuz görünmek istemeniz son derece doğal bir istek.  Tabi ki bunun için dikkat etmeniz ve özen göstermeniz gereken birçok şey var. Bunlardan en önemlisi elbette kendi vücudunuza en uygun gelinliği bulmak. Size en çok yakışan gelinliği bulduğunuzda kendinizi hem çok daha iyi hissedeceksiniz hem de  düğün boyunca muhteşem görüneceksiniz.

Büyük Beden Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı?

büyük bedenliler için gelinlik

Fazla kilolarınız varsa ya da büyük bedene sahipseniz düğün hazırlığı süresince kendinizi zorlayıp şok diyetlere girmek ya da aç gezmek zorunda değilsiniz. Aslında tek ihtiyacınız olan şey kendi vücut tipinize uygun gelinliği bulmak. Vücut tipinizi iyi tanıdığınız sürece içinde mükemmel görüneceğiniz gelinliği bulmamanız için hiçbir sebep yok. Gelelim büyük beden gelin adaylarının doğru gelinlik seçimi için dikkat etmesi gerekenlere. (Büyük beden gelinlik modellerini hemen incelemek isterseniz bu kısmı geçerek aşağı inebilirsiniz)

büyük beden gelinlik modası

  • Vücut tipiniz armut şeklindeyse, yani kalçalarınız ve bacaklarınız daha kalın, beliniz ince ve omuzlarınız darsa sizin için en uygun gelinlik modeli belden oturtmalı, çan etek şeklinde inen ve vatkalı gelinlikler. Omuzlarınız dar olduğu için görünümü dengelemeniz gerekir. Bunun için omuzlarında apolet bulunan, uzun kollu ya da düşük omuzlu gelinlikler tercih edebilirsiniz.
  • Geniş kalçalı ve yuvarlak hatlara sahipseniz balık formlu ya da düz formlu gelinliklerden mutlaka uzak durmalısınız.
  • Eğer hem kalçalarınız geniş hem de beliniz kalınsa belden oturtmalı değil, göğüs bölgesinden itibaren çan şeklinde inen modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Vücudunuzun üst bölgesi alt bölgenize nazaran daha inceyse dikkati üst kısma çekmek amacıyla şık bir göğüs dekoltesi ya da göz alıcı bir kolye tercih edebilirsiniz.
  • Eğer tam tersi olarak fazla kilolarını üst kısmınızda toplandıysa ve kollarınızda fazlalıklar varsa bunun için uzun kollu ya da truvakar denilen yani fakir kollu modelleri tercih edebilirsiniz. Kolları dantelli modeller de sizin için uygundur.
  • Büyük bedene sahip bir gelin adayıysanız çok fazla kabarık etekli, likra kumaşlı ya da uzun kuyruklu gelinlikler tercih etmemenizde fayda var.
  • Saten ve de kalın kumaşlı gelinlikler fazla kilolarınızı toparlayacağı için daha şık görünmenizi sağlar.
  • Yuvarlak yakalı dekolteler yerine mutlaka V yakalı modelleri tercih edin. Çünkü V yaka hem ince hem de uzun gösteren bir dekoltedir.

2016 – 2016 Sezonu Büyük Beden Gelinlik Modelleri

Büyük beden gelinlik nasıl seçilir anlattığımıza göre sıra geldi 2016 – 2017 sezonunun büyük beden gelinlik modelleri önerilerimize. İşte sizin için seçtiğimiz büyük beden gelinlik modelleri;

balık formlu büyük beden gelinlik modeli.jpg

balık formlu büyük beden gelinlik

büyük beden gelinlik 2016

büyük beden gelinlik modeli

büyük beden gelinlik modelleri 2016

büyük beden gelinlik modelleri 2017

büyük beden gelinlik modelleri

büyük beden gelinlik örnekleri

büyük beden gelinlik

büyük beden gelinlikler 2016

büyük beden gelinlikler

büyük beden için gelinlik

dantelli büyük beden gelinlik 2016

dantelli büyük beden gelinlik

dantelli büyük beden gelinlikler


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir