Saç Modelleri

Boyunuzu Daha Uzun Gösterecek 6 Saç Modeli Önerisi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kısa ya da orta boylu biriyseniz  daha uzun boylu gibi görünmek isteyebilirsiniz. Moda dünyasında boyunuzu olduğundan daha uzun göstermek için pek çok yöntem bulunuyor. Topuklu ayakkabı ya da dikine çizgili kıyafetler gibi pek çok farklı yöntem ile uzun boylu görünmek mümkün. Moda dünyasının yanı sıra saç modeliniz de boyunuza etki eden önemli bir unsur olduğunu biliyor muydunuz? Doğru saç modelini tercih ederek boyunuzu daha uzun gösterme şansına sahipsiniz!

Boyu Uzun Gösteren Saç Modelleri

Peki hangi saç modelleri boyunuzu olduğundan çok daha uzun gösterir? İşte uzun boylu görünmenizi sağlayacak saç modelleri..

1) Çok kısa kestirmeye cesaretiniz varsa uzun görünmek adına saçlarınızı kısacık kestirebilirsiniz 🙂

kısa saç modeli ile uzun göstermek

Kısa boyluysanız ve belinize kadar uzun saçlarınız varsa imaj değişikliği yapmanızın zamanı geldi de geçiyor demektir.Kısa saçların daha uzun gösterdiğini birçok profesyonel vurguluyor.Hem farklılık arıyor hem de uzun görünmek istiyorsanız saçlarınızı kısacık kestirmemeniz için hiçbir sebep yok. Çünkü uzun saçlar sizi daha kısa ve basık gösterecektir. Kısa saç kesimi önerilerimizi incelemek için kısa saç modelleri kategorimize göz atmayı unutmayın 🙂

2) Küt ya da bob modeli ile hem şık görünebilir hem de boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

katlı kısa bob saç kesimi

Eğer saçlarınızı çok kısa kestirmek istemiyorsanız ensenizi açık bırakacak, kulak memesi hizasında küt bir model de harika sonuçlar verebilir. Çok kısa kesmeye cesaret edemeseniz bile göğüs ya da omuz hizasına kadar da kestirseniz boyunuz için daha  olumlu bir sonuç alabilirsiniz.

3) Saçlarınızı kestirmeye cesaret edemiyorsanız topuz veya at kuyruğu modeli kullanmalısınız!

dağınık topuz

Uzun ya da orta boy saç kullanmakta kararlıysanız topuz ve at kuyruğu saç modeli en yakın dostunuz olmalı. Tepeden toplanmış şık topuzlar ya da yine tepeden toplanmış sıkı bir at kuyruğu sizi birkaç santim daha uzun gösterecektir.

4) Dalgalı saç modelleri boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecek bir diğer saç modeli

dalgalı saç modeli

Saçlarınızı açık kullanacaksanız da dalgalı modelleri tercih etmenizde fayda var. Düz saçlar daha kısa boylu göstereceği için saçlarınıza hafif dalgalar kazandırabilirsiniz. Bob modeli saçlar için de omuz hizasındaki saçlar için de doğal dalgalar harika bir görünüm kazandırır.

5) Yarım topuz modeli kullanarak da olduğunuzdan daha uzun gösterebilirsiniz!

yarım topuz

Eğer saçlarınızı açık kullanmak ve topuz modeli kullanmak arasında kalıyorsanız yarım topuz modeli aradığınız model olabilir. Hem istediğiniz görünüme kavuşabilir hem de boyunuzun olduğundan daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

6) Saç modelinizin basık olmamasına dikkat edin!

tepeden topuz

Ayrıca hangi saç modelini yaparsanız yapın saçlarınızın tepesinin basık olmamasına dikkat edin. At kuyruğu ya da topuz yaparken saçlarınızın üst kısmına bombe kazandırırsanız birkaç santim daha uzun görünebilirsiniz. Elbette bu bombeyi abartmamak şartıyla.


8 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir