Diyet

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Her insan farklı şekillerde kilo alır. Kimileri göbek bölgesinde fazla yağlanmadan şikayetçiyken kimisi de basen bölgesini eritmek ister. Bölgesel olarak kilo alan biriyseniz siz de bu konudan şikayetçisiniz demektir. Bölgesel olarak kilo alındığında bu bölgeyi inceltmek oldukça zor olabiliyor. Egzersiz ve diyet olmadan bu bölgeleri inceltmek neredeyse imkansız.

Peki bölgesel zayıflama için hangi yöntemleri tercih edebiliriz?

Bölgesel zayıflama yalnızca fazla kiloları olan insanlara özgü değildir. Daha sıkı bacaklar, kaslı bir karın ya da sıkı kalçalar birçok insanın hayalidir. İşte bölgesel zayıflama yöntemleri bu tür amaçlara da hizmet eder.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel zayıflama için o bölgeye özgü egzersizler yapmalısınız. Sıkı bacaklara sahip olmak istiyorsanız bacak egzersizleri yapabilir ya da yürüyüş, bisiklet gibi bacakları çalıştıracak aktiviteler tercih edebilirsiniz. Kalçanızdaki ve basenlerinizdeki fazla yağlardan kurtulmak için squat gibi kalçaya özgü egzersizler yapmalısınız. Karın için düzenli olarak ve gittikçe arttırarak mekik çekmelisiniz. Egzersiz yaparken dikkat edeceğiniz en önemli noktalardan biri egzersizlerinizin set sayılarını her geçen gün arttırmaktır. Eğer her gün aynı uzunlukta yolu yürürseniz vücudunuz buna alışır. Yürüme mesafenizi her gün uzatarak vücudunuzu şaşırtırsanız zamanla bölgesel olarak inceldiğinizi görebilirsiniz. Bunun yanı sıra elbette beslenme düzeninize de dikkat etmelisiniz. Şekeri kesmeli, abur cuburu bırakmalı, bol su tüketmeli ve yağlı yiyeceklerden kaçınmalısınız. Bu yöntemleri doğru bir şekilde uyguladığınızda bölgesel incelmeyi başarabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir