Kısa saç modelleri

Harika Bob saç stilleri ve bob saç kesimleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bob saç modelleri ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlayan ancak yurtdışında çok popüler ve tercih edilen bir kesimdir. Bu yüzden bugün sizlere bu saç modeli ile ilgili detaylı bilgiler verecek, avantajlarından ve dezavantajlarından bahseteceğim. Aslında bob kesim ülkemizde küt saç modeli olarak anılıyor.Ancak bunun genel adı bob kesimdir. Bu yüzden aramalarınızı bob kesim olarak yaparsanız , daha geniş modeller ile karşılaşacaksınız.

Eğer saçınızı kısa kestirmek gibi bir planınız var ise bob saç modelini düşünmelisiniz. Doğru ve size uyacak bir saç modeli seçtiğiniz de hem görsel açıdan harika görünecek , hem de bakım ve şekillendirmesiyle uğraşmayacaksınız. İlk olarak bob saç modelinin avantajlarından bahsetmek istiyorum. İyi ve kötü yönlerini anlattıktan sonra sizin ile harika saç modelleri ve bob saç kesim örnekleri paylaşacağım.

Bob saç modelinin avantajları

Çok moda : Bob saç modeli son yıllarda oldukça popüler. Bir çok Hollywood yıldızı ve ünlü bayan tarafından tercih ediliyor. Eğer eski tarz saç modelinizden sıkıldıysanız ve saçlarınızı kısa kestirmek gibi bir düşünceniz var ise modaya ayak uydurun ve bu saç kesimini deneyin!

Sarı küt kahküllü saç modeli

Bakımı ve şekillendirmesi kolay : Bob saç modelinin bakımı ve şekillendirmesi gerçekten çok kolaydır ve günlük hayatta kullanım için çok uygundur. Eğer gerçekten düzgün ve profesyonel bir saç kesimi yaptırdıysanız , kimi zaman şekillendirmeyle bile zaman kaybetmezsiniz. Saçlarınızı yıkayıp kuruladıktan sonra dışarı çıkabilirsiniz. Eğer saç konusunda takıntılıysanız ve dışarıya çıkmadan önce özellikle şekillendirmek istiyorsanız, biraz zaman harcayarak başkasında olmayan, özgün bir saç modeli yaratmanız bu saç modeli ile gerçekte çok kolay. Ayrıca sıradışı biriyseniz ve farklı modeller ile ilgileniyorsanız , bob saç kesiminin asimetrik olan modelleri vardır. Asimetrik bob saç kesimleri gerçekten çok özgün ve hoş duran bir modeldir. Eğer toka ve bandana gibi saç aksesuarları kullanmak hoşunuza gidiyorsa bob saç modelleri kesinlikle tam size göre. Özellikle kahküllü bir bob kesimi ile bandana gerçekten harika ve sevimli oluyor.

Rahat : Gerçekten çok ama çok rahat bir modeldir. Özellikle sıcak havalarda ve yaz mevsiminde uzun saçlar, bildiğiniz gibi gerçekten çok yorucu ve bunaltıcıdır. Bob kesimi ise bütün kısa saçlarda olduğu gibi rahatlık ve ferahlık verir. Eğer yaza özel bir kısa saç modeli arıyorsanız bu bob modeli olmalıdır.

Hacimli görünüm : Eğer ince saçlara sahipseniz ve saçlarınızın bu ince ve kırılgan görüntüsü sizi rahatsız ediyorsa. Bob saç modeli bunun için harika bir çözümdür. Katlı veya düz kesilmiş bir bob küt saç kesimi saçlarınızı daha hacimli ve kalın gösterecektir. Ayrıca uzun saçlar daha fazla bakıma ve proteine ihtiyaç duyar. Saçlarınızı kestirdiğinizde, saçlarınızın boyu kısalacağından daha az proteine ihtiyaç duyacaklardır. Kısacası daha çok besleneceklerdir. Böylece saçlarınızın bu saç modelinin yarattığı hacim görüntüsü dışında gerçekten bir süre sonra hacim kazanmaya, güçlenmeye ve kalınlaşmaya başladığını fark edeceksiniz.

Bob saç modelleri ile ilgili avantajları bitirdik.Biraz da dezavantajlarından bahsetmek istiyorum ki , henüz saçlarını kestirmemiş olan bayanlar doğru bir karar verebilsinler ve daha sonra pişman olmasınlar.

Yandan kahküllü bob saç modeli

Bob saç modelinin dezavantajları

Kesim seçenekleri : Aslında bob kesiminin kesim seçenekleri ve modelleri çok az değildir.Ancak kısa bir model olduğu için orta ve uzun boy saçlara kıyasla daha az model seçeneği vardır. Örnek olarak eğer at kuyruğu veya topuz gibi saç modelleri kullanmak isterseniz, bob saç kesimi ile bu tarz bir saç modeline sahip olmanız mümkün değildir.

Aksesuar seçenekleri : Yukarıda bob saç modeli ile bandana ve tokaların harika durabileceğinden bahsettim. Evet harika duruyor ancak bu saç modeline sahip olmanız ile birlikte kullanabileceğiniz aksesuar sayısı elbette azalıyor. Çok fazla saç aksesuarı kullanan bir bayansanız bu sizin için gerçekten kötü bir durum.

Bob Küt saç modelleri

Bob saç modeli ile ilgili bir çok şey konuştuk. İyi ve kötü yönlerinden bahsettik. Şimdi biraz da bob saç modeli örnekleri paylaşarak, eğer saçınızı kestirmeye karar verdiyseniz , size uygun bir model seçmenize yardımcı olmak istiyorum. Eğer bob modeli konusunda kararsız kaldıysanız ve başka kısa saç modelleri arıyorsanız buradaki harika kısa saç kesimleri konumuzu okuyun. Belki de beğendiğiniz bir modelini kısa saç modelleri arasından bulursunuz.

İnce saçlar için küt saç kesimi
Dalgalı ve kahküllü bob saç modeli
Bob saç kesim örneği
Kahküllü ve katlı küt saç kesimi
Kahverengi katlı küt bob saç kesimi
Sarı katlı bob saç modeli

Eğer ince telli saçlara sahipseniz aşağıdaki bob saç modeli size uygun olabilir. Farkettiyseniz daha hacimli bir görünüm oluşturmuş ve çok hoş durmuş.
İnce saçlara uygun kahküllü sarı bob saç kesimi
Düz bob saç kesimi
Öncesi sonrası uzundan bob saç kesimi

Şimdi sıra geldi birazda asimetrik bob saç kesimlerinden örnekler vermeye.Eğer dalgalı ve ombreli saçlara sahipseniz ve resimdeki gibi bir yüz şekliniz varsa aşağıdaki asimetrik saç modelini kesinlikle denemenizi öneririm. Çok modern ve kadınsı bir görünüme sahip.
Sarı ve dalgalı bob kesim
Asimetrik düz bob saç kesimi
Katlı asimetrik küt saç kesim


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir