Ürün İnceleme

Benefit Roller Lash Maskara İncelemesi ve Yorumları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Her türlü kirpik tipine göre farklı maskaralar üreten markalar arasında sizin için en uygununu bulmak bazen zor olabiliyor. Her maskaranın farklı isteklere cevap verdiğini biliyoruz. Kimimiz daha kıvrık kirpikler isterken kimimiz daha dolgun kirpikler hayal ediyoruz. Maskaraların fırçaları ise farklı şekillerde tasarlanarak bu isteklere cevap vermek üzere üretiliyor. Kısa ve düz kirpiklere sahip olan birçok kişi daha uzun ve kıvrık duran kirpiklere sahip olmak ister. Eğer siz de kısa ve düz kirpiklere sahipseniz sizin için incelediğimiz Benefit Roller Lash Maskara’ya göz atmalısınız.

Benefit Roller Lash Maskara Özellikleri

Benefit Roller Lash Maskara incelemesi

Benefit, maskaralar konusunda oldukça başarılı sayılan markalardan. Roller Lash maskarası da çıkmadan önce oldukça ses getirmişti. Bu maskarayı sunarken düz ve kısa kirpikli kişilerin maskara bulmakta zorlandığını ve bu sorunu çözmek için bir maskara tasarladıklarını açıkladılar. Kısa kirpikleri yakalayabilmek için kancaya, düz kirpiklerin ise kıvrılabilmesi için eğri fırçaya ihtiyaç duyduğunu tespit eden Benefit, Roller Lash maskarasını bu şekilde keşfettiğini açıkladı. Bu ürünü sunarken dile getirdikleri slogon ise şuydu: “kirpik kıvırıcınıza elveda deyin” Gelelim diğer özelliklerine;

 • Kirpikleri kıvrık ve kalkık hale getiriyor.
 • 12 saat kirpiklerinizin kıvrık kalmasını sağlıyor.
 • Özel Hook’n Roll TM fırçası kirpiklerinizi iyi bir şekilde kavramaya yarıyor.
 • Fırçasında silikon dikenler bulunuyor.
 • Fırçanın iç kısmındaki dikenler daha kısayken, dış kısımdakiler daha uzun.
 • Kirpikleri tane tane ayırarak çok daha uzun görünmesini sağlıyor.
 • Birkaç kat sürüldüğünde bile topaklanma yaratmıyor.
 • Gün içinde akma yapmıyor.
 • 8,5 gramlık bir ürün.
 • Son derece şık bir ambalajı var.
 • İçeriğinde bulunan Provitamin B5, kirpikleri besliyor.

Benefit Roller Lash Maskara Yorumları

benefit mascara

Bu maskara üzerine yapılan araştırmalara göre Roller Lash’ı kullananların %97’si kirpiklerinin kalkık durduğunu, %94’ü gözlerinin daha büyük göründüğünü, %87’si de kirpiklerinin gün boyu kıvrık kaldığını aktarmış. Gelelim yorumlara; Silikon ve ıslak bir fırçası olduğu için kirpiklerinizi iyi bir şekilde kavrıyor ve tek tek ayırıyor. Kısa kirpiklerin en büyük sorunu kirpikleri tam kavramayan fırçalar olduğu için bu maskaranın fırçası tam olarak bu sorunu çözmek için tasarlanmış. Maskaranın amacı uzun ve kıvrık kirpikler yaratmak olduğu için gürleşme gibi bir etkisi yok. Eğer zaten uzun ve kıvrık kirpikleriniz varsa sizin için çok fazla bir değişiklik yaratmayabilir. Kısa ve düz kirpiklerde takma kirpik etkisi yarattığını söylemek mümkün. Koyu siyah bir renge sahip olduğu için kirpiklerinizi ön plana çıkaracaktır.

Benefit Roller Lash Maskara Yorumları

Markanın vaadi, bu maskarayı kullanırken kirpik kıvırıcıya ihtiyaç duymayacak olmanız. Bu vaadi de tam anlamıyla gerçekleştirdiğini söylemek mümkün. Kirpiklerinizi kıvırmadan sürdüğünüze, gözle görünür bir şekilde kıvırdığını gözlemleyebilirsiniz. Kirpikleri yapıştırmaması ve topaklanmaması da en güzel özelliklerinden biri. Gün içinde akma yapmıyor. Alt kirpiklerinize sürebileceğiniz kadar zarif bir fırçası var. Ve alt kirpiklerinizden dahi akmıyor. Daha siyah bir görünüm için maskarayı birkaç kat uygulamayı sevenlerdenseniz bu maskarayı da seveceksiniz demektir. Çünkü hiç ağırlık yapmıyor.

Benefit Roller Lash Maskara

Fırçası dışbükey formda olduğu için iç kısmındaki dikenleri kısa ve dış kısımdaki dikenleri uzun. İyi bir sonuç almak için önce kısa olan tarafıyla kirpik diplerinizi tarayın. Dipten yukarı doğru yavaşça döndürerek yukarı doğru çekin. Döndürerek yukarı çektiğiniz için kirpik uçlarınızı uzun kısmıyla taramış olursunuz. Yine uç kısımlarında tekrar uzun dikenli kısmıyla dokunuş yapabilirsiniz. Bu şekilde en iyi sonucu alabilirsiniz.

Benefit Roller Lash Maskara Fiyatı

Bu maskarayı Sephora mağazalarından satın alabilirsiniz. Benefit Roller Lash Maskaranın fiyatı ise 85-120 TL arasında değişiyor.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir