Ürün İnceleme

Yves Rocher Kayısılı Yüz Peelingi İncelemesi ve Yorumları

tarafından tarihinde yayınlandı.

İyi bir cilde sahip olmak için bakım yapmak şart. Bunun en iyi yolu da peeling uygulamaktan geçiyor. Hem doğal malzemelerle peeling yapabilir hem de birçok markanın sunduğu hazır peelinglerden yararlanabilirsiniz. Bir peeling ürününden beklentiniz cildinizin tipine göre farklı olabilir. Ama genel olarak ciltteki ölü deriyi atması, cilde parlaklık kazandırması, nemlendirmesi ve de arındırması en çok istenen özelliklerinden. Son zamanda peeling dendiğinde akla gelen bir ürün olan Yves Rocher Kayısılı Yüz Peelingini sizin için inceledik.

Yves Rocher Kayısılı Yüz Peelingi Özellikleri

Yves Rocher Kayısılı Yüz Peelingi Yorumları

Bu ürünün asıl adı Arındıran Işıltı Veren Peeling olsa da kayısı çekirdeği tanecikleri ve mis gibi kayısı kokusu sayesinde popülerliğini kayısılı peeling olarak kazandı. Kayısılı peeling olarak ün salmasının en önemli sebebi de hiç kuşkusuz kapağını açar açmaz gelen mis gibi taze kayısı kokusu. İşte bu çok konuşulan peelingin bilinen özellikleri:

 • İçeriğinde kayısı çekirdeği tanecikleri bulunuyor.
 • Bu tanecikler cildin derinlemesine temizlenmesini ve tüm pürüzlerin giderilmesini sağlıyor.
 • Teni yumuşatıyor ve hoş bir kayısı kokusu bırakıyor.
 • Haftada 1 veya 2 kez ıslak cilde uygulanıyor.
 • Arındırıyor ve cilde ışıltı kazandırıyor.
 • Küçük ambalajı sayesinde seyahatlerde de yanınıza alabilirsiniz.
 • Oldukça yoğun bir kıvama sahip.
 • Hassas ciltliler için de son derece uygun.
 • İçeriğindeki kayısı çekirdeği tanecikleri küçük ve de seyrek.
 • Kayısı çekirdeği tanecikleri orta sertlikte olduğu için yüzü tahriş etmiyor.
 • Paraben içermiyor.

Yves Rocher Kayısılı Yüz Peelingi Yorumları

Bakım ürünlerinde genellikle meyve kokuları tercih ediyorsanız bu peelingin verdiği harika kayısı kokusu çok hoşunuza gidebilir. Peelingi uygularken de yıkadıktan sonra da hoş kokusu rahatlatıyor. Ambalajı küçük olduğu için makyaj çantalarına bile sığabiliyor. Her ne kadar küçük boyutta olduğu için çabuk biter diye düşünülse de çok uzun süre gidebiliyor. Yoğun kıvamlı olduğu için fındık büyüklüğünde sıkıp yüzünüze sürmeniz yeterli. Bu peelingin en güzel yanlarından biri de çok hafif yapılı olması. Cildinizi hiçbir şekilde gerip kurutmuyor. Bu sebeple hassas ciltler için bile uygun bir peeling denebilir. Eğer birçok peeling cildinizi geriyor ve kızarmasına sebep oluyorsa bu ürünü deneyerek iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Yves Rocher Kayısılı Yüz Peelingi İncelemesi

Haftada bir kere cildinizi temizleme alışkanlığınız varsa bu peeling kesinlikle işe yarayacaktır. Bütün hafta içerisinde cildinizde biriken yağ, kir ve makyaj kalıntısını iyi bir şekilde temizler ve cildinizi arındırır. Bu ürünü kullandıktan sonra cildinizin çok daha nemli, aydınlık ve yumuşak olduğunu hissedebilirsiniz. Haftada bir ya da iki kezden fazla uygulamamanızda fayda var. Islak cilde uygulandığı için duş sırasında yaparak çok daha iyi sonuç elde edebilirsiniz.

Yves Rocher Kayısılı Yüz Peelingi Yorumlarım

Eğer sivilceli, siyah noktalı ve problemli bir cildiniz varsa arındırma açısından sizin için yeterli gelmeyebilir. Çünkü içeriğindeki kayısı çekirdeği taneleri seyrek ve küçük. Bu peeling yalnızca ciltteki ölü deriyi atmanıza yarıyor. Ve bunu da iyi bir şekilde yapıyor. Kapağını açtığınızdan andan itibaren 6 ay içinde tüketmeniz öneriliyor. Eğer bir hafta içerisinde her gün makyaj yapıyorsanız bu peelingi haftada 2 kere uygulayarak cildinizin temizlenmesini ve makyaj kalıntılarından en iyi şekilde arınmasını sağlayabilirsiniz. İçeriğindeki taneciklerin sertliği ise tam olarak kıvamında. Ölü deriyi atabilecek kadar sert ancak yüzünüzde hiçbir şekilde çizilme gibi etkiler bırakmıyor.

Yves Rocher Kayısılı Yüz Peelingi Fiyat

Bu ürünü Yves Rocher mağazalarında ya da Yves Rocher’ın online alışveriş sitesinde bulabilirsiniz. Yves Rocher Kayısılı Yüz Peelingi fiyatı 16.90 TL ancak indirimlerle 11 TL’ye kadar düşebiliyor. Fiyat-performans bakımından son derece başarılı olduğunu da söylemekte fayda var. 50 milimetrelik bir ürün olsa da uzun süre kullanılabilmesi ve çabuk bitmemesi en büyük artısı.

 


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir