El ve Ayak Bakımı

Ayak Bakım Maskesi Tarifleri ile Kendinizi Ödüllendirin

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kişisel bakım alanı genellikle yüz bakımı ile ilgili fikirlerle dolu olsa da tüm gün bizi taşıyan ve yorgunluğun en büyük nedenlerinden biri olan ayak bakımına da önem vermekte fayda var. Ayaklarınızın tıpkı elleriniz gibi pürüzsüz ve bakımlı olması için kendi imkanlarınızla çeşitli maskeler yapabilirsiniz. Ayak bakım maskesi tariflerini uygulayarak hem ayak bakımınızı yapabilir hem de bu maskeleri uygularken yapacağınız masajla ayak yorgunluğunuzu da giderebilirsiniz. İşte herkesin evinde kolayca yapabileceğiniz ayak bakım maskesi tarifleri.

Bal Maskesi ile Ayak Bakımı

Ilık su ile ıslatılmış bir havluyu birkaç dakika ayaklarınızda tuttuktan sonra balı ayaklarınıza iyice yedirmeniz yeterli. Ayağınızın hemen her tarafına sürdükten sonra 15 dakika bekletin ve daha sonra ılık su ile arındırın. Bu maske hem ayaklarınızın çok daha yumuşak olmasını sağlar hem de ağrı ve yorgunlukları giderir. Özellikle taban ağrıları için de son derece işe yarayan bir ayak bakım maskesi olduğunu söylemek mümkün. En iyi sonucu almak için düzenli olarak uygulamanızda fayda var.

Ayak Banyosu ile Bakım

Bir leğen içerisine koyacağınız ılık suya 1 tane limonun suyu, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı deniz suyu ekleyin. Bu suyun içerisinde ayaklarınızı yaklaşık 10 dakika kadar bekletin. Beklettikten sonra bir lif ile ayaklarınızı ovun ve ölü derilerin çıkmasını sağlayın. Bu bakım ile özellikle topuk kısımlarında oluşan sertleşmeler tamamen yok olur ve ayaklarınız yumuşak bir hale gelir. Bu ayak banyosunu 2 haftada bir yaparak ayaklarınızın çok daha yumuşak hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Avokadolu Ayak Maskesi Tarifi

Bir blender yardımıyla 1 avokado, 2 kaşık bal, 1 kaşık zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 10 damla kadar sandal ağacı yağı ve 8 damla kadar da laden reçinesini iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı ayaklarınıza iyice yedirdikten sonra önce plastik poşet daha sonra havluyla sarın. 15 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. İçeriğinde bulunan yağlar ve avokado sayesinde cildiniz yumuşar, sertleşmeler yok olur, yorgunluk ve ağrılar diner. Bu maskeyi ayda 1 kere yaparak ayak bakımınızı büyük ölçüde sağlamış olabilirsiniz. Elbette işe yaraması için düzenli olarak uygulamanızda fayda var.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir