Saç Modelleri

Eskimeyen Trend: At kuyruğu saç modeli

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kadınların at kuyruğundan vazgeçtikleri duyulmamıştır. Etrafta çokça örneklerini gördüğümüz at kuyruğu, geçmişten günümüze birçok değişim içine girmiş fakat bugüne kadar popülerliğini koruyarak gelmiştir. Özellikle rahat kullanımı sebebiyle her yaştaki kadın tarafından tercih edilen bir saç modelidir. Oldukça feminen bir model olan at kuyruğu saç modeli sayesinde vaktinizin çoğunu saçlarınızla uğraşarak geçirmek zorunda da kalmayacaksınız.

Klasik bir at kuyruğu, keskin hatlar taşır ve oldukça düzenli,sıkı sıkı ve sade görünür. Klasik modellerden sıkılan kadınlar için at kuyruğu ile yapılabilecek birçok model bulunmaktadır.

Ben de bugün sizlere at kuyruğu saç modellerini ve at kuyruğu ile neler yapabileceğinizi anlatacağım.

at kuyruğu

At kuyruğu saç modeli

Bu senenin en çok tercih edilen modellerinden biri at kuyruğu modelidir. Vakit kaybetmeden yapacağınız bu saç modeli ile çok şık ve sade görünmeniz mümkün.  Üstelik klasik at kuyruğu dışında birçok çeşit de mevcut.

At kuyruğu saç modelini gündelik hayatta, arkadaş toplantılarında, romantik bir akşam yemeğinde ve hatta düğünlerde dahi kullanabilirsiniz. Özellikle spora giderken bu model kurtarıcınız olacaktır. Oldukça kullanışlı bir model olmasının yanında, saçlarınıza ayıracağınız vaktin size kalması da çok önemlidir.

Magazin programlarında, kırmızı halıda ve dizi,filmlerde sık sık karşılaştığımız bu model herkes tarafından kullanılan, popüler bir modeldir. Çeşitli ipuçları ve tüyolarla at kuyruğu saç modelinize farklı bir hava katmak sizin elinizde!

Şimdi bakalım at kuyruğu modeli ile ortaya çıkarılabilecek saç modelleri nelermiş, görelim.

at kuyruğu saç
at kuyruğu modelleri
at kuyruğu nasıl yapılır
at kuyruğu saç modeli
at kuyruğu saç modelleri
at kuyruğu stili

Yandan at kuyruğu modeli

Saçlarınızda hep aynı modeli kullanmak bir süre sonra sizi sıkabilir. Her zaman aynı klasik at kuyruğu modelini kullanıyorsanız ve artık sıkıldıysanız bu model tam da size göre. Üstelik yapılışı bakımından klasik at kuyruğundan hiçbir farkı yok.

Bu modeli oluşturmak için ilk adım olarak saçlarınızı yandan ayırmanız yeterli. Daha sonra yandan ayırdığınız saçlarınızı enseden hafif ve sıkmayacak şekilde lastik bir tokayla bağlarsanız yandan at kuyruğu modeliniz bitmiş olacaktır.

İşte klasiğin dışına çıkmak bu kadar zahmetsiz ve kolay!
yandan at kuyruğu
yandan at kuyruğu modeli
yandan at kuyruğu modelleri
yandan at kuyruğu saç modeli

Örgü at kuyruğu modeli

Örgünün masumane havasını ve romantik görüntüsünü bilmeyen yoktur. Bu model, bir de at kuyruğunun kadınsılığı ile birleşince ortaya muhteşem bir görüntü çıkıyor.

Her iki modeli ayrı ayrı kullanabileceğiniz gibi ikisinin birleşimden doğan sofistike havayı da saçlarınıza kazandırabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağız? Çok basit. Birkaç cümle ile sizlere örgü at kuyruğu modelini anlatmaya çalışacağım.

Klasik at kuyruğu modelini her zaman yaptığınız şekilde oluşturuyorsunuz. Sonrasında nasıl bir örgü isterseniz klasik at kuyruğunu bu örgü ile tamamlayarak bitiriyorsunuz. İster balık sırtı ister kılçık modeli deneyin, ister klasik bir örgü modeli deneyin, nasıl bir örgü modeli isterseniz at kuyruğu modeliniz ile tamamlayabilirsiniz.

Aşağıdaki örgü at kuyruğu saç modelleri görsellerini inceleyerek kendinize uygun bir model bulabilirsiniz.
örgülü at kuyruğu
örgülü at kuyruğu modelleri
örgülü at kuyruğu saç modelleri
Hacimli at kuyruğu modeli

Bu model yeni nesil saç modasının önde gelen modellerinden biri. Birçok saç modelinde kullanılan bu hacimli ve kabarık görünüm at kuyruğunda da kendini gösteriyor. At kuyruğu modelini klasik çizgiden çıkaracağı gibi size de havalı bir görünüm kazandıracaktır. Farklı model arayanlar için şık ve özel modellerden biri olan hacimli at kuyruğu modeli ile sade şıklığın keyfini sürebilirsiniz.

Saçlarınızı toplamadan önce ön kısmı hafifçe kabartarak ve havalandırarak işe başlıyorsunuz. Saçları bağladıktan sonra saç lastiğini yukarı kaldırmak suretiyle saçlarınızın ön kısmını kabartıyorsunuz. Saçlar istenilen hacime ulaştıktan sonra kabarık ön kısmı sabitlemek için topladığınız saçlarınızı sıkılamanız ve saç spreyiyle sabitlemeniz yeterli olacaktır.

hacimli at kuyruğu
hacimli at kuyruğu modelleri

Sitemizde bir çok saç modelini ve kesimini güncel olarak yayınlıyor ve sizler için inceliyoruz. Bizi takipte kalın. Yeni kategorimiz olan ünlülerin saç modelleri kategorimizi mutlaka inceleyin!


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir