Soru-Cevap

Aseton Olmadan Oje Nasıl Çıkarılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Artık kozmetik ürünleri önüne geçilmez bir hal aldı. Özellikle geçtiğimiz yaz aylarında kullanılan kozmetik ürünler çeşitlendi ve renklendi. Hele ki günümüzde kadınların vazgeçilmezi olan ojeler, sandaletlerin giyilmesiyle artık ayaklara da indi. Her rengin her tonu, simlisi, simsizi, matı, parlağı, şeffafı, koruyucusu. Kimine göre takıntı, kimine göre beğeni olan renk renk ojelerin sürmesi de silmesi de ayrı bir dert. Bir de asetonunuz bitmişse.

Aseton Olmadan Oje Çıkartma

Aceleniz var ya da aseton bulamayacağınız bir yerdesiniz. Aklınıza ilk gelen soru Aseton Olmadan El-Ayak Ojesi Nasıl Çıkartılır olacaktır. Artık hanımlar bu soruna da kendi yöntemleriyle çözüm buldu. Aseton olmadan da oje çıkarabilme şansınız var. Mesela ojelerinizin üstüne biraz bol olacak şekilde bir kat daha oje sürüp silebilirsiniz. Ziyan olacağından dolayı silmek için hiç kullanmadığınız, rengini hiç beğenmediğiniz bir oje tercih edebilirsiniz. Ya da kolonyalı bir pamuk parçası biraz yorucu olsa da işinizi görebilir.

Bunların yanı sıra limon ve keskin bir sirke de ojenizin yumuşamasını ve kabuk şeklinde soyulmasını sağlayabilir. Aseton, limon, sirke, tiner ne kullanırsanız kullanın ojenizi çıkardıktan sonra tırnaklarınızı vazelin veya kremle nemlendirmeniz sizin için en iyisi. Çünkü başta limon ve sirkenin asitli yapısı tırnaklarınızı kurutup, zarar verebilir. Bunların hiç biri elinizde yoksa son çare ojelerinizi sert bir nesneyle kazımak. Sonuç başarılı olabilir ama şüphesiz ki ojelerle beraber tırnaklarınızın doğal parıltısı da gidecektir.

Sürekli oje sürmenin zararı varken sürekli oje silmenin de zararı ortaya çıkar ister istemez. Bu yüzden aseton seçimlerine de dikkat etmek gerekir. Güvenilir markalar, hassas içerikli, nemlendirici etkili asetonlar tercih edilmelidir. Tırnakların sürekli ojeli durması aseton veya başka bir kimyasal madde içeren suyla silinmesi bir süre sonra havasız kalmasına kendi renginden uzaklaşıp sararmasına neden olacaktır. Ne yazık ki bu sararmaları aseton çıkaramayacaktır. Merak etmeyin onun için de bir çözüm bulmuşlar. Limon suyu!

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir