Soru-Cevap

Aha Peeling Nedir? – Aha Peeling Faydaları Nelerdir?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yüzümüz aynı zamanda vitrinimiz cildimiz ne kadar güzelse o kadar güzel olduğumuz düşüncesi de keza bu durumla doğru orantılı. Bu konu bayanlar içinse olmazsa olmaz konulardan biri. Aynaya baktığında her insan güzel ve sağlıklı bir cilt görmek ister bu istekte insanları cildimi nasıl daha güzel ve sağlıklı yapabilirim sorularını sormaya sevk eder. Bu sorulara cevap olarak belki yüzlerce yöntem cevap sunulabilir ama biz tek bir yöntemi yani aha peeling ve faydalarını dile getireceğiz. Öncelikle Aha peeling nedir? kısa bir bilgi verelim.

AHA Peeling Nedir?

AHA peeling cilde Afra Hidroksil adlı solüsyonun sürülmesi işlemidir. Urdaki amaç derinin üst tabakasını temizleyip alttan daha taze ve yeni cildin gelmesidir. Lekelerin durumuna göre iki tür AHA peeling vardır; bunlarda orta ve derin peelingtir. Profesyonel ve uzman kişiler tarafından yapılması önerilir.

Bu işlem devam ederken cildi güneşten korumak önemli olduğu için seçilen mevsimin güneşe daha az maruz kaldığımız sonbahar ya da kış mevsimi olması önerilir. Hassaslaşan cildi güneşten korumak bu uygulamada önemlidir. Cilt 6 ay boyunca güneşten korunmalıdır. Şimdi gelelim AHA peeling ve faydalarına:

Aha Peeling Ve Faydaları Nelerdir?

AHA peeling ve faydaları; sivilceler, lekeler ve ince kırışıklıkların tedavisinde faydalıdır. Cildin üst tabakasındaki ölü hücreler yok edip cildin alt tabakasındaki yeni ve taze cildin ortaya çıkmasına yarayan bir yöntemdir. Cildin de akne, sivilce izi, güneş lekeleri olanların faydalanabileceği bir işlemdir. Bu işlem sırasında hafif bir batma dışında herhangi bir ağrı ya da sızı oluşmaz.

İşlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler cildin güneşten korunması yani dışarı çıkıldığı zaman yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanmak, kabul bağlayan yaralarla iz kalmaması için oynamamak ve cildin nemlendirilmesine önem vermek tabii en önemlisi de aslında en başta bu uygulamayı yapan kişiyi doğru seçmek ve profesyonel ve uzman biri tarafından bu uygulamanın yapılmış olmasına dikkat etmek.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir