Saç renkleri

Açık Tenli Kadınlar İçin Saç Rengi Önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Açık tenli kadınlar saçlarından bağımsız olarak sadece ten renkleri ile tüm dikkatleri üzerilerine çekebilirler. Tabi ki açık ten rengine sahip kadınlar için doğru saç rengi seçimi güzelliklerine ekledikleri bir artıdır.

Açık Tenli Kadınlar İçin Saç Rengi

Açık tenli kadınlar tenleri ile neredeyse tüm saç renkleri arasında bir uyum yakalayabiliyorlar. Ki bu kadınların üzerinde neredeyse tüm saç renkleri çok hoş bir görüntü oluşturuyor.Şimdi açık ten rengine uygun saç renkleri ile ilgili öneriler paylaşacağım.

Açık Tenli Kadınlar İçin Saç Renkleri

Açık tenli kadınlar, tenlerinin getirdiği avantaj sayesinde birden fazla saç rengini rahatlıkla taşıyabilirler. Ancak saç bakımı konusunda tüm tenler ve neredeyse tüm saçlar aynı noktada birleşir. Doğal olmayan tüm boyalar saçı belirli seviyelerde yıpratır, bu nedenle açık tenli kadınlar da saçlarını boyamadan önce ve boyadıktan sonra saç bakımı konusunda dikkatli olmalıdır.

Sarı ve Altın Tonlarında Saç Renkleri

sarı saç rengi
Açık ten diyince her ne kadar koyu tonlar akla gelsede sarı ve altın tonlarında saç renkleri açık tenli kadınlar için ideal saç renklerindendir. Özellikle makyaj yapan kadınlar, sarı ve altın tonlarında saç rengini saçlarına uygulayacak ise göz çevresine gözlerini ön plana çıkaracak makyaj yaparlarsa bu saç rengini daha uyumlu bir hale getirebilirler.

altın saç rengi

Özellikle altın tonlarını saçlarına uygulayacak kadınlara, tenlerinin soluk gözükmemesi için makyaj yapmaları tavsiye edilir. Aksi takdirde altın tonları teninizin soluk gözükmesine sebep olacaktır. Yine platin ve kül sarısı da açık tenli kadınların saçlarında kullanabilecekleri alternatif saç renklerindendir.

Siyah ve Tonları Saç Renkleri

koyu saç rengi

Koyu renklerin artık açık tenli kadınlar için de alternatif bir renk olduğunu ve tenlerini ön plana  çıkardıklarını düşünüyorsanız, siyah ve tonları saç renklerini denememeniz için hiçbir neden yok!

koyu saç rengi tonu

Siyah renk kendi içerisinde çeşitli tonlar barındırır; mavi ve koyu kahve bu tonlardan bazılarıdır. Her iki tona sahip siyah saç rengini açık tenli kadınlar rahatlıkla kullanabilirler. Her iki ton da hem gözlerinizi hem de ten renginizi ön plana çıkardığı için adımlarınızı daha yere basar bir şekilde atacaksınız.

Kızıl ve Tonları Saç Renkleri

Önceki yazımda akaju kahve saç renginin içerisinde yoğun kızıl renk bulunduğundan bahsetmiştik. Akaju kahve saç rengi içinde bulunan yoğun kızıl tonları açık tenli kadınlar için ideal bir tondur.
akaju kızıl saç rengi

Saf kızıl saç rengi denince takdir edersiniz ki akla ilk gelen; kızıl saçlı açık tenli kadınlardır. Özellikle renkli gözlere sahip açık tenli kadınlar ömürleri boyunca kızıl saç rengi ile yaşayabilirler. Açık tenli kadınlar için kızıl ve tonlarının hiç bir zaman modası geçmez!
akaju kahve saç renkleri
Bu saç renkleri dışında, bal köpüğü ve bakır saç rengi tonları ile kumral tonlar da açık tenli kadınlar için alternatif olabilir.


3 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir