Makyaj Teknikleri

3 Boyutlu Ruj ile Şık Dudak Makyajı Yapımı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Makyaj trendlerinden birisi haline gelen 3 boyutlu dudak makyajı ile ilgil merak ettiğiniz her şeyi bu konuda bulacaksınız! Nasıl ki saç renkleri ve trendleri her sezon değişiyorsa makyaj trendleri de bu şekilde değişiyor. Bu sezon nasıl ışıltılı saç renkleri ve ombreli saçlar gibi ışıldayan saçlar moda ise makyajda da ışıldayan dudaklar moda. Tabi bu da 3 boyutlu ruj ile mümkün.

3 Boyutlu Dudak Makyajı

Adım adım 3 boyutlu ruj ile dudak makyajı yapımı anlatımına başlıyoruz! 3 boyutlu dudak makyajı yapabileceğiniz 3 farklı yok var. Bunlardan ilki olan beyaz dudak kalemi ile yapabileceğiniz en basit örnek ile başlıyoruz

Beyaz Dudak Kalemi ile 3 Boyutlu Makyajı

beyaz dudak kalemi ile 3 boyutlu makyaj

3 boyutlu dudak makyajını beyaz dudak kalemi ile nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız dikkatle dinleyin.Beyaz dudak kalemi veya beyaz göz kalemi ile dudaklarınızın ortasını fotoğrafta görüldüğü gibi boyuyorsunuz (1.adım). Daha sonra kullanmak istediğiniz ruj ile biraz önce boyadığınız beyaz yerleri dudaklarınızın her tarafına dağıtırıyorsunuz (2.adım).Kullandığınız bu beyaz ton dudaklarınız daha dolgun gösterecek ve geçiş efekti,3 boyutlu görünüm yaratmanızı kolaylaştıracak.

Likit Aydınlatıcı ile 3 Boyutlu Dudak Makyajı

3 boyutlu makyaj yapımı

Beyaz aydınlatıcı ile elde ettiğiniz görünümü (Bence likit aydınlatıcı ile yapılan çok daha hoş duruyor) likit aydınlatıcı ile elde etmeniz mümkün! Beyaz dudak kalemi ile yaptığınız makyajdan farkı sırasının farklı olması. Beyaz dudak kalemi ile yapılan 3 boyutlu makyajda önce beyaz dudak kalemi sonra ruj sürülürken bu teknikte önce ruj kullanıyorsunuz.Kullanacağınız ruju yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi dudağınıza sürün. Sonrasında 2. adımdaki gibi dudağınızın ortasına likit aydınlatıcıyı uygulayarak fırça ile tüm dudağınıza dağıtın. İşte bu kadar basit!

Işıltılı Göz Farı İle 3 Boyutlu Dudak Makyajı

3 boyutlu dudak makyajı yapılışı

Ten rengine uygun ve sade tonlarda ruj kullanmaktan hoşlanıyorsanız sonucunu çok seveceğiniz bir teknik.Biraz önce anlattığım likit aydınlatıcı ile yaptığımız yöntem ile benzerlikler gösteriyor. Aynı şekilde ilk olarak ruju sürüyorsunuz. Daha sonra ise beyaz ve ışıltılı göz farını dudaklarınızın ortasına sürüyor ve dudaklarınızın kenarlarına doğru dağıtıyorsunuz. İşte bu kadar kolay 🙂 Sonucunu çok beğeneceğinize eminim.

Dudaklarınıza 3 boyutlu ve ışıltılı görünüm verebileceğiniz kolay dudak makyajı yöntemleri bunlar! Umarım işinize yaramıştır. Yorum yapmaktan ve kafanıza takılan soruları sormaktan çekinmeyin. Diğer önerilerimizi incelemek için makyaj teknikleri sayfamıza göz atmayı sakın unutmayın 🙂


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir