Tırnak Bakımı

Yazın Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Vücudumuzda en çok kullandığımız ve en göz önünde olan yer hiç kuşkusuz ellerimizdir. Bu açıdan tırnak bakımı da oldukça önem taşır. Bakımlı ve sağlıklı görünmeleri için düzenli olarak tırnak bakımı yapmak gerekir. Özellikle de yaz mevsimi tırnaklar için çok daha bakım gerektirir. Güneşin zararlı ışınları, sık sık suyla temas etmeleri, kirlenmeleri gibi birçok sorun tırnaklarınızın sağlığını kaybetmesine yol açabilir. Renk bozulmaları, kırılma, çatlama, kuruluk gibi sorunlar yaşıyorsanız siz de yazın tırnak bakımı için biraz daha fazla özen göstermelisiniz.

Peki yaz aylarında tırnak bakımı nasıl olmalıdır?

Peeling işlemi yalnızca yüz için değil el ve tırnaklar için yapılmalıdır. Tırnak bakımı için yer alan peelingleri kullanarak düzenli olarak tırnaklarınızdaki ölü derileri atmalı ve tırnak etlerinizin yumuşamasını sağlamalısınız. Peeling ile tırnaklarınızın yüzeyi de yenilenir ve tazelenir. Manikür ve pedikür işlemlerinden önce peeling yapmanız bu açıdan oldukça gereklidir. Peeling işleminden sonra tırnak etlerinizi yumuşatmak ve beslemek için E vitamini içerikli bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Yaz aylarında güneşin zararlı ışınları yalnızca cildinize zarar vermez. Tırnaklarınızı da bu zarardan korumak için güneş koruyuculu kremleri tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Yazın Tırnak Bakımı

Yaz aylarında en çok yaşanan problem tırnak sararmalarıdır. Eğer sizin de tırnaklarınızda renk sararmaları varsa her oje temizliğinde tırnaklarınızı limon suyuyla ovalayabilirsiniz. Ayrıca bu kötü görünümü önlemek için açık renk ojeler kullanabilirsiniz. Havuz ya da deniz suyu etkisiyle tırnaklarınız zayıfladıysa tırnak koruyucu kremler kullanabilirsiniz.

Evde hazırlayabileceğiniz tırnak bakım kürü ile tırnaklarınızı zararlı etkilere karşı güçlendirebilirsiniz. Bir kap içine 4 kaşık tatlı badem yağı koyun ve tırnaklarınızı yağın içinde 10 dakika kadar bekletin. Böylece tırnaklarınız daha güçlü ve canlı olacaktır. Tırnak bakımının yediklerinizle de ilgisi var. C vitamini açısından zengin besinler tüketerek tırnaklarınızın çok daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde kalsiyum içerikli gıdalar da tüketilmelidir.

Bütün bunların yanı sıra tırnaklarınızda uzun süre oje bulundurmamalı ve sık sık tırnaklarınızı temizlemelisiniz. Manikür yaptıktan hemen sonra havuza ya da denize girmemeye özen göstermelisiniz. Bütün bunları yaparak yaz aylarında da sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir