Saç Modelleri

Uzun Saçlı Kadınların Yapabileceği 7 Harika Saç Modeli

tarafından tarihinde yayınlandı.

Her gün aynı saç modelini kullanmaktan sıkıldıysanız veya artık yapacak model kalmadığını düşünüyorsanız, sizin için harika saç modeli önerilerim var! Hemde adım adım kolayca nasıl yapacağınızı da göstereceğim 🙂 Hazırsanız ilk olarak örgülü atkuyruğu modeli ile başlıyoruz.

1)Uzun Saçlar İçin Örgülü Atkuyruğu Saç Modeli

Bu modeli yapmak için önce saçlarınızı atkuyruğu yaparak topluyorsunuz ve daha sonra tek tek örüp bağlıyorsunuz 🙂 Aslında yapılışı biraz zor bir model fakat kesinlikle buna değer!

örgülü at kuyruğu saç modeli

2)Gül Şeklinde Saç Toplama Modeli

Bu modeli yapmak için ilk önce saçlarınızı iki yandan arkaya toplayarak bir miktar örüyorsunuz. Daha sonra ördüğünüz bu saçı yuvarlak şeklinde sararak toka yardımı ile tutturuyorsunuz. Daha sonra parmaklarınız ile yavaşça çekerek gül şeklini almasını sağlıyorsunuz. İşte bu kadar 🙂

gül şeklinde saç toplama modeli yapılışı

3) Taç ile Düşük Topuz Yapılışı

Tam da özel gün ve etkinlikler için kullanabileceğiniz bir model! Oldukça modern , oldukça zarif.. Adımları takip ederek saç modelinizi bu şekilde yapabilirsiniz.

taç ile düşük topuz yapılışı

4) Kalp Şeklinde Saç Modeli Yapılışı

İlk olarak saçlarınızı iki yandan toplayarak, tabiri caizse minik bir at kuyruğu yapıyoruz. Sonrasından hem sağdan hem de soldan aldığımız tutamları bu topladığımız at kuyruğunun sağından ve solundan geçirerek daire oluşturuyoruz ve birbirine bağlıyoruz.

kalp şeklinde saç modeli yapılışı

5) Yaratıcı Saç Örgüsü Yapılışı

Örnekteki saçın hem rengini hem de modelini çok beğendim. Çok şık duran bir model. Adımları takip ederek kendi saçınızı da örnekte görüldüğü gibi yapabilirsiniz!

Yaratıcı Saç Örgüsü Yapılışı

6) Üçlü Gül Saç Modeli

Bu modelin aslında yukarıda 2. örnekte gösterdiğimiz modelden pek bir farkı yok. Tek farkı güllerin 3 tane olması. Bana tek bir gül yetmez diyorsanız deneyebilirsiniz :))

Üçlü gül saç modeli yapılışı

7) Balık Sırtı Saç Modeli Yapılışı

Dikkat çekici ve güzel görünmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek balık sırtı saç modelini deneyebilirsiniz!

balık sırtı saç modeli yapılışı

Önerilerimin sonuna geldik 🙁 Daha önce yazdığımız konuları ve saç modelleri ile ilgili önerileri incelemeyi de unutmayın. Güzel günler!


6 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir