Moda

Uyumlu ve Şık Giyinmenin Püf Noktaları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Seçtiğiniz kıyafetler sizin nasıl görüneceğinizi belirler. Vücudunuzu daha dar, daha uzun veya daha orantılı göstermek sizin elinizdedir. Tarzınıza da bağlı kalarak yapacağınız küçük değişimlerle kendinizi daha güzel gösterebilirsiniz.

İşte doğru giyinmenin püf noktaları;

1) Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli

Kısa boylu iseniz vücudunuzun üst kısmını uzun göstermek için düşük belli pantolonları, bacaklarınızı uzun göstermek için ise düz inen yüksek belli pantolonları tercih ediniz. Düşük belli pantolonları tercih etmeniz dâhilinde üzerine payetli ya da saçaklı gömlek kullanmalısınız. Kalça hizasında ceketler giyerseniz daha hoş duracaktır. Kontrast yapmak istiyorsanız elbise üzerine Jean gibi kumaş türü kontrastları yapmalısınız. Dize kadar ya da baldırların ortasına kadar gelen düz kesim elbiseler sizin için daha uygundur.

2) Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

kilolu kadınlar nasıl giyinmeli

Kilolu iseniz krep gibi dökümlü kumaşlardan pantolon, tek renk ve koyu tonlarda tunik, asla vücuda yapışmayan etek ve elbiseler kullanmalısınız çünkü dar etekler ve elbiseler kilonuzu belli eder.

3) Geniş Kalçalı Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

geniş kalçalı kadınlar nasıl giyinmeli

Geniş kalçalıysanız taytları asla tercih etmeyin. Koyu ve tek renk, düz kesim pantolonlar sizin için idealdir. Eğer vücudunuzun üst kısmı dar, kalçanız geniş ise dikkati üst kısma vermelisiniz. Dudak ve göz makyajı, aksesuarlar ve karışık renkteki üst giysileri ile dikkati üst kısma çekebilirsiniz. Elbise ve etekte bel altı olup bele fazla oturmayan diz altı düz kesimler sizin için en uygun tercihtir.

4) Kısa Boyunlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

kısa boyunlu kadınlar nasıl giyinmeli

Boynunuz kısa ise boynunuzu açıp uzun gösterecek v yakalı bluzlar veya elbiseler kullanabilirsiniz. Boynunuz kısa değilse herhangi bir seçimi yapmanızda sakınca yoktur. Omuzlarınız yuvarlaksa askılı giysiler, kareyse kolsuz kıyafetler giymeniz idealdir.

5) Topuk Kullanırken Yükseliğine Dikkat Edin!

topuklu nasıl giyilir

Siluetinize çekicilik katacak en önemli parçalardan biri de topuktur. Topukta yüksekliği belirleyen asıl faktör eteğinizin uzunluğudur. Mini etekle daha kısa topuk kullanmak idealdir. Kısaysanız 5-6 cm kalın topuk, kiloluysanız da orta boy topuk kullanmanız daha orantılı görünmenize sebep olacaktır. Unutmayın uzun boylu olsanız bile hafif topuk daha hoş duracaktır.

6) İş Kadınları Nasıl Giyinmeli?

iş kadınları nasıl giyinmeli

Çalışan bir bayansanız iş hayatının geleneklerine ayak uydurmalısınız. Zarif, temiz ve uyumlu kıyafetler seçiniz. Gömlekle kombine edilmiş kıyafetler ve düz kesim elbiseler iş hayatı için ideal olandır. Canlı renklerden genellikle uzak durmanız gerekir ancak yeşil, bordo, lacivert, bej, lal gibi renkleri de deneyebilirsiniz. Kıyafetinize hareket katmak için bazı aksesuarlar da kullanmanız size canlı bir görünüm katar. Ayrıca sade, doğal bir makyaj ve hafif, kadınsı parfümler imajınız için daha etkili olacaktır. Ayrıca saçlarınızı toplamanız sizi rahat hissettirecektir.

tarz moda giyim

En önemlisi kendinizi sevmeniz ve kendinize güvenmenizdir. Emin bakışlar ve gülümseyen bir yüz sizi her zamankinden daha şık ve güzel gösterecektir 🙂


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir