Gelin saç modelleri

Gelin Saçı Seçerken Saç ve Ten Renginin Önemi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Ten ve saç renginiz makyajınızı, günlük kombinlerinizi, modunuzu, saç kesimlerinizi etkilediği gibi evlenmek isteyen ve evlenecek kadınlar için gelin saçı modellerini de etkilemektedir. Aslında bu sizin seçeneklerinizi belirli bir alanda toplamanıza yardım eder. Evleneceğiniz zaman gelinlik seçimi kadar kararsız kalınan bir ortamda saç konusunda da kararsız kalmak size fazla gelebilir. Bu nedenle bu yazıyı sizin için hazırlıyoruz. En azından ten ve saç renginiz ile gelin saçı modellerini kıyaslayarak daha kolay seçimler yapabilirsiniz. Bu öneriler üzerinizden büyük bir yükü kaldırırken, şık ve güzel görünmek için yardımcınız da olabilir.

Sarışın tenli, saçları sarı ve tonları olan kadınlar için gelin saçı önerileri

sarı saç ve ten rengi için örgülü gelin saç modeli

Genel olarak sarışın uzun saçlı kadınlar örgülü topuz,ve bukleli saç modellerini seçmeye daha yatkınlar. Bu modeller onların tenlerine ve saçlarına da uyumlu olduğu için şık bir gelinlik üzerinde kendilerini tamamlamalarına olanak sağlar. Doğal bukleli saçlarını çok yıpratmadan sadece toka ile de tutturabileceklerini söylemek isteriz. Toplu olarak değil de dalgalı saçlarını uzun olarak kullanmak isteyen sarışın kadınlar dalgalı saçlarını omuzlarında duracak şekilde bir spiral gibi tutturarak kullanabilirler.

Esmer tenli, saçları siyah ve tonları olan kadınlar için gelin saçı önerileri

esmer gelin saçı

Esmer tenli ve siyah saçlı kadınlar genellikle saçlarını uzun olarak kullanmayı severler. Siyah saçlar gelinliğiniz üzerinde asil bir görünüm elde etmeniz için bir avantajdır. Aynı şekilde siyah ve tonları olan bir saça toka kullanmakta gayet yakışıyor. Esmer tenli kadınlar için sade gelin saçı modelleri en gözde olan modellerdendir. Bunun için uzun saçlarını ön plana çıkaran modeller seçmeleri yeterli olacaktır. Uzun siyah saçlı kadınların diğer bir avantajı ise siyah ve koyu renkli saçlarına kahkül kestirerek etkileyici bir görünüm elde edebilirler.

Kızıl saçlı ya da beyaz tenli kadınlar için gelin saçı önerileri

kızıl gelin saç modeli

Kızıl saçlı kadınlar gelinlik üzerinde saçları ile gayet renkli bir görünüm sergilerler. Gelinliğin, teniniz ile birleşen beyazlığını ve sadeliğini saçlarınız ile bir renk cümbüşüne çevirebilirsiniz. Kızıl saçlı kadınların da esmer tenli kadınlar gibi abartılı modellerdense sade gelin saçı modelleri seçmeleri onlar için yeterli olacaktır. Ancak sade gelin saçı modeli ile harmanlanmış kızıl saçları üzerine takacakları inci bir toka tüm gözleri üzerlerine çekmeye yetecektir. Bu saç rengine ve tene sahip kadınlar nude makyaj yaparak yanaklarına hafif pembelik ve dudaklarına şeftali ya da gül tonlarında bir ruj sürerek kendilerini tamamlayabilirler.

Kumral tenli, saçları kumral ve tonları olan kadınlar için gelin saçı önerileri

kumral dalgalı gelin saçı

Kumral tene ve saçlara sahip kadınlar için dalgalı gelin saçı modelleri en çok tercih edilen modellerdendir. Gayet sade ve dalgalarla donatılmış olan bu modelleri ombre saç modelleri ile birleştirerek güzel dalgalı ve gölgeli gelin saçı modelleri elde edebilirsiniz. Aynı şekilde dalgalar ile donatılan saçlarını yandan toplayıp omuzlarınıza sarkıtabilir ya da ensenizde hafif bir topuz yaparak kullanabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir