Diyet

Su Diyeti ile Sağlıklı Zayıflama Sırları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Sağlıklı bir yaşama sahip olmanın ilk şartı su içmektir. Çünkü su vücudumuz için en gerekli besinlerden biridir. Vücudumuzun %70’i sudan oluştuğu için su tüketimi de son derece önemlidir. Düzenli olarak su tükettiğinizde son derece sağlıklı olacağınızı görebilirsiniz. Su içmenin en büyük faydalarından biri de kilo kaybıdır. Diyet ve egzersiz gibi yollarla kilo kaybetmeye veya formda kalmaya çalışıyorsanız su sizin için öncelik olmalıdır. Su diyeti ile siz de fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve çok daha fit bir hale gelebilirsiniz.

Nedir Bu Su Diyeti?

Su diyetinde temel nokta soğuk su içerek kalori yakmaktır. Soğuk su tükettiğinizde vücudunuz suyun sıcaklığını kendi sıcaklığına ulaştırmak için kalori yakar. Bu da kilo kaybetmenize neden olur. Ne kadar çok soğuk su tüketirseniz kalori yakımınız da o ölçüde artar. Ayrıca bol su tüketmek midenizde bir tokluk hissi oluşturur ve bu da fazla yemek yemenizi önler. Bu faydalarının yanında böbreklerinizi çalıştırır, ödem atımını sağlar ve zararlı toksinleri vücudunuzdan uzaklaştırır.

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Su diyeti dendiğinde akla yemek yemeden yalnızca su tüketmek gelse de aslında bu diyet o şekilde yapılmıyor. Çünkü su içmenin yanında gerekli besinleri de almalı ve egzersiz yapmaya devam etmelisiniz. Su diyetinin amacı düzenli ve bol miktarda su tüketmenize yardımcı olmaktır. 24 saat içerisinde 2 litre soğuk suyu tüketerek su diyetini uygulayabilirsiniz. Elbette2 litre suyu bir anda değil 8 parça şeklinde tüketmeniz gerekir. Aşırı soğuk değil de buzdolabında bir süre beklemiş serin su tüketebilirsiniz. Az yemek tüketmek yerine öğün atlamadan, doyurucu ama sağlıklı besinleri tüketmeye devam edebilirsiniz. Çünkü su tüketerek yağ yakımını sağlamış olursunuz.

Düzenli olarak günde 2 litre su tükettiğinizde daha hızlı kilo verdiğinizi, göbek yağlarınızın daha hızlı eridiğini, iştahınızın kontrol altına alındığını ve kendinizi daha zinde hissettiğinizi görebilirsiniz. Kilo vermenin yanı sıra aynı zamanda cildiniz daha parlak, sıkı ve canlı görünecek, saçlarınız çok daha sağlıklı bir hale gelecek ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için su diyetini hemen uygulamaya ne dersiniz?


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir