Saç renkleri

2018 Yılı Saç Rengi Trendi; Sombre

tarafından tarihinde yayınlandı.

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran ombre trendi şimdilerde yerini sombre trendine bırakıyor. Her ne kadar ombre ile karıştırılsa da sombre çok daha farklı uygulamalar içeriyor. Her geçen gün farklı saç rengi trendleri ortaya çıkarken bize de bu trendleri güzelleşmek için kullanmak kalıyor. Eğer siz de saçlarınızda değişiklik yapmak ve bunu yaparken trendleri de yakalamak istiyorsanız sombre trendine yakından bakmaya ne dersiniz?

Nedir Bu Sombre?

Şimdilerde popülerliğinden dolayı ombrenin ne demek olduğunu hemen herkes biliyor. Ancak artık ombre yerine sombre tercih ediliyor. Birçok yabancı ünlüde gördüğümüz bu uygulama ombreden biraz daha farklı uygulamalar içeriyor. O halde sombre ne demek ve ombre ile ne gibi farkları var öğrenmeye hazır mısınız?

Ombre saçların uçlarına doğru farklı bir ton uygulanması işlemidir. Sombrede ise ombredeki kadar net bir geçiş yoktur. Bu açıdan aralarındaki en büyük fark yumuşak geçiş oluyor. Ombrede koyu saç rengi üzerine açık tonlar uygulanırken sombre işleminde birbirine yakın tonlar tercih ediliyor. Bu şekilde daha doğal bir görüntü oluşuyor. Ombre uygulaması yapılırken saçlarınız kendi doğal tonundan yaklaşık 7 ton kadar açılırken sombre de en fazla 4 ton fark oluşuyor. Diplerden başlayarak uçlara doğru ton yavaş yavaş açıldığı için saçlarda bütünlük sağlanır. Ombre trendindeki gibi net bir renk farkı görülmez.

İşte size fikir vermesi için seçtiğimiz en güzel sombre uygulaması örnekleri.

Sarı Saça Sombre

Sarı saça yapılan sombre örneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Siyah Saça Sombre

Siyah ve koyu tonlardaki saça yapılan sombre örneklerini aşağıda bulabilirsiniz.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir