Saç renkleri

Sadece Esmerlerin Anlayabileceği 5 Saç Sorunu

tarafından tarihinde yayınlandı.

Doğuştan sahip olduğumuz ten, saç ve göz rengimiz, aslında bize en uygun olan renklerdir. Ancak hemen hemen herkes kendi görünümünden şikayetçidir. Esmer olanlar sarışın olmak, sarışın olanlar ise esmer olmak ister. Her tür saç renginin kendine göre artıları ve de eksileri vardır. Eğer siz de esmerseniz ve koyu saç rengine sahipseniz sarışınlara göre biraz daha fazla sorun yaşıyor olabilirsiniz. İşte sadece esmerlerin anlayabileceği saç sorunları.

Örgü Modelleri Hiçbir Zaman İstediğiniz Gibi Görünmez

esmer saç örgüsü

Özellikle son zamanlarda moda olan birbirinden güzel örgü saç modelleri, koyu renkli saçlarda adeta görünmez olabilir. Belki saatlerce bu saç modellerini yapmak için uğraşırsınız ama sanki saçlarınızı gelişigüzel toplamışsınız gibi bir görünüme ulaşırsınız. Örgü modellerinin açık renkli saçlarda kendini gösteriyor olmasını haksızlık olarak görürsünüz. Size yine at kuyrukları, size yine topuzlar.

Fotoğraflarda Saçlarınız Yokmuş Gibi Görünür

esmerlerin sorunları

Belki saatlerce uğraştığınız saç modelini ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmek istediniz. Arka plan ya da kıyafetiniz koyu renkse saçlarınız maalesef fotoğrafta görünmeyecektir. Bir de fotoğrafın rengiyle oynarken saçlarınızı gösterecek ışığı ayarladığınızda yüzünüz aşırı parlar ve asla istediğiniz görünümü oluşturamazsınız.

Farklı Renkler Mi? O Da Ne?

esmer saçlı kadın

Saçların bir tutamını pembe, mavi, yeşil gibi pastel renklere boyamak son zamanların modası. Siz de bu modaya ayak uydurmak istediğinizde saçlarınız buna asla izin vermez. Sadece güneşte hafifçe parlayacak bir gölge kazandırmış olursunuz o kadar. Açık renkli saçlara sahip olanların her seferinde farklı renkle karşınızda salınmasına sinir olursunuz.

Saç Tonunu Açtırmak İçin Açıcılara Mahkum Olmak

saç açıcı

Koyu saç renginizi birkaç ton açtırabilmek için kutu kutu açıcı kullanmanız gerekir. Bu da yıpranma olarak size geri döner. Oysaki istediğiniz sapsarı saçlar değil yalnızca kumral saçlara sahip olmaktı.

Dip Boya Derdi İse Hiç Bitmez

dip boya

Açıcılarla, profesyonel kuaförlerle dilediğiniz saç rengine kavuşabilirsiniz. Ancak sarışınlara göre çok daha fazla dip boya derdiyle uğraşırsınız. Saçlarınızı boyattıktan 2 hafta sonra koyu renkli saçlarınız diplerden merhaba demeye başlar.

Ama yine de bu sorunları bir kenara atar ve koyu renkli saçlarınızın keyfini çıkarmaya devam edersiniz!

esmer


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir