Soru-Cevap

Mevsimden Dolayı Saçlarım Dökülüyor Yardım Lütfen

tarafından tarihinde yayınlandı.
Deniz Sormuş

Saçlarım mevsimsel dökülme yaşıyor. Araştırdığıma göre sarımsaklı şampuan kullanarak bu durumu çözebileceğimi öğrendim. Sizin görüşleriniz neler? Teşekkürler.

Cevap

Merhaba. Öncelikle mevsimsel dökülmelerin normal olduğunu bilmeniz gerekir. Özellikle mevsim geçişleri ile hamilelik ve emzirme dönemlerinde saçlarda geçici dökülmeler olabilir. Sarımsaklı şampuan, marketlerde satılan şampuanlar gibi kimyasal madde içermediğinden dolayı saçlarınızın daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır. Birçok kişi şampuanın içine sarımsak atarak saçlarının dökülmesini önlemeye çalışır ama bu yanlış bir uygulamadır. Bitkisel olan ve parabensiz şampuanlar tercih ederek, saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlamanız mümkündür.

Marketlerde satılan şampuanların içinde ne yazık ki kimyasallar var ve uzun süreli aynı şampuanın kullanılması da saç dökülmesini arttırmaktadır. Bu yüzden bebek şampuanı kullanarak içine yarım kapak çam terebentin katabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınızın diplerine masaj yaparak ve hafifçe saçlarınızı çekerek yıkadığınızda bir kaç yıkamadan sonra dökülmenin azaldığını göreceksiniz.

Kullandığınız şampuan ne kadar az köpürüyorsa, o kadar iyidir. Bu yüzden sağlıklı saçlar istiyorsanız mutlaka bitkisel şampuan kullanarak saçlarınıza haftada bir bakım yapmalısınız. Sarımsak saç kıran sorunu için bir çözümdür bu yüzden mevsimsel dökülme gibi bir sorun için kullanmanıza gerek yoktur.

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir