Saç bakımı

Saçları Parlak Ve Canlı Göstermenin Yolları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Günümüzde birçok kadının problemi saçlarının parlak ve canlı görünmemesidir. Çünkü kullandığımız boyalar, saç şekillendiriciler, yanlış saç kremleri ve şampuanlar saçlarımızın kırılmasına, kurumasına ve canlılığını yitirip parlak gözükmemesine neden olmaktadır. Bunları önlemek için yapılacak çok şey olduğunu söylersek sanırım yanılmayız. Peki, saçların daha parlak görünmesi için ne yapmalı?

Saçları Daha Parlak Göstermek İçin

Öncelikle yapmamız gereken saçlarımızı tanımamız gerektiğidir. Şampuan alırken içeriğini okumalı ve “Benim saçlarım için uygun mu?” diye kendimize sormalıyız. Bunun yanında içerisinde kimyasal barındıran şampuanları kullanmak yerine organik şampuanları kullanmaya çalışmalısınız. Çünkü içerisinde kimyasal barındıran şampuanlar saçlarınızın sağlığını bozabilir ve saç tellerinizin zayıflayarak yıpranmasına yol açabilir. Doğru şampuanı bulmakla da bitmiyor iş, alırken ki dikkatiniz saçlarınızı yıkarken de gerekli olacaktır.

saçları parlak göstermek

Saçlarınızı temizlerken saçlarınızdan şampuanın tamamen arındığına emin olmalısınız aksi takdirde saçlarınızda kalan şampuanlar saçınızı daha mat ve cansız gösterebilir. Bunun yanında saçlarınızı sıcak su ile yıkamanız saçlarınızın kurumasına ve saçın zayıflamasına neden olur. Soğuk su ile yıkamanız ise saçlarınızın üst tabakasındaki gözenekleri açar ve bu da saçlarınızın daha güçlü, daha parlak ve daha canlı görünmesine yardımcı olur.

Saçlarınızı daha sık taramalısınız. Saçlarınızı taramak saç derinizde bulunan ve saçlarınızı besleyen yağların salgılanmasına yardımcı olur. Bu sayede saçlarınız daha parlak bir görünüme kavuşur. Saçlarınızın daha parlak görünmesi için doğal yağlar ya da maskeler kullanabilirsiniz.

saçları canlı göstermek için

Argan yağı, zeytinyağı, fındık yağı, badem yağı kısaca içerisinde E vitamini bulunduran yağlar saçınızı besleyerek saç tellerinizi güçlendirir ve saçlarınız parlak, canlı ve sağlıklı görünür. Aynı zamanda bu yağları saçlarınızı nemlendirmek içinde kullanabilirsiniz. Peki, bunları ben nasıl kulla bilirim? Diyorsanız işte sorunuzun cevabı, Saçlarınıza yaklaşık 10-15 dakika masaj yaparak uygulayınız, yalnız saç diplerinize uygulamayınız.

Saçlarınızda 1 saat beklettikten sonra durulayınız. Bunların yanı sıra sirke ile saçlarınızı yıkamak aynı şekilde parlaklık kazandıracaktır. Saçlarınızı sirke ile ıslatın birkaç dakika bekleyin ve durulayın. Bunu birkaç hafta her yıkamadan sonra tekrarlayın. Saçlarınız arasındaki farkı siz de göreceksiniz.

İçerisinde magnezyum barındıran muz maskesi de uygulayabilirsiniz. Bu yöntem de yıpranmış saçlarınızı güçlendirecek ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır. Doğal yöntemlerin yanı sıra bazı kozmetik mağazalarının ürettiği kremleri ya da saç bakım losyonlarını kullanmakta size yardımcı olacaktır. Yapmanız gereken saçlarınızı tanımak ve saçlarınıza göre ürünü seçmek.

Ve son olarak sizlere tavsiyemiz stresten uzak durmanızdır. En başta stresi üzerinizden atın. Her şeye olduğu gibi stres saçlarınıza da zarar verir. Saçlarınızın içinde bulunduğu dengeyi bozar ve saçlarınız zaman zaman canlılığını kaybetmesine neden olur.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir