Saç bakımı

Saç Uzatmak İçin Yöntemler – Etkili Saç Uzatma Yolları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Uzun ve sağlıklı saçlar birçok kadının hayali. Ancak saç uzatmak da bir o kadar zor bir süreç. Eğer sizin de geç ve zor uzayan saçlarınız varsa bu süreci biraz daha hızlandırmak için birçok yöntem var. Elbette saç uzatmak için yapacaklarınız sabır ve özen isteyen şeylerdir. Tek bir ürün kullanarak bir anda saçlarınızın uzayacağını düşünüyorsanız bu düşüncenizi değiştirmelisiniz. Saç uzatma süreciniz yavaşsa beslenme şekliniz, vitamin eksikliği, saçınıza sık sık uyguladığınız işlemler gibi unsurlar etkili olabilir. Öncelikle bunu tespit etmeli sonrasında ise saç uzatma yöntemlerine göz atmalısınız. İşte size fikir verebilecek,saç uzatmak için etkili yollar.

Etkili Saç Uzatma Yolları

Saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzaması saç derisinin sağlığı ile alakalı bir durumdur. Saç kökleriniz ve saç deriniz ne kadar sağlıklı ise o kadar hızlı uzama gerçekleşir. Bunu sağlamak için de yapacağınız ilk şey doğru şampuanı seçmektir. Saç tipinizi iyi öğrenerek ona uygun bir şampuan kullanarak saç köklerinizi besleyebilirsiniz. Doğru şampuanı seçtikten sonra her duşta saç köklerinize masaj yapmayı ihmal etmeyin. Çünkü masaj yapmak kan dolaşımını attırır ve saç köklerinizin beslenmesini sağlar. Ancak saçlarınızı çok fazla sık yıkamamaya da özen göstermelisiniz. Sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara sahip olmak için çok sık şampuan kullanımı sakıncalıdır.
etkili saç uzatma yolları
Saçlarınızda oluşan kırıkları düzenli olarak aldırmak da hızlı uzama için gereklidir. Her ay mutlaka belli bir miktar uçlarından kestirirseniz hem sağlıklı görünüme kavuşursunuz hem de saçlarınız nefes alarak daha iyi uzamaya başlar.

Elbette kırık oluşumunu engellemek için saç bakımı yapmak da önemli. Doğal yağlar ya da bakım ürünleri kullanarak saçlarınıza her iki haftada bir bakım uygulayarak kırılmasını ve yıpranmasını önleyebilirsiniz. Kullanacağınız hint yağı, argan yağı gibi doğal yağlarla hazırlanan maskeler, saçlarınızın uzamasını tetikleyebilir. Doğal yağların yanı sıra eczanelerde satılan vitamin takviyeleri kullanarak da saç gelişimini olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Sık sık saçlarınıza fön çektiriyor, düzleştiriyor ya da maşa yapıyorsanız saçlarınız yıpratarak uzama süresini kısaltırsınız. Saç şekillendirme işlemlerini daha seyrek yapmanızda fayda var. Isı kullanarak şekillendirmek zorundaysanız ısıya karşı koruyucu krem ya da köpükler kullanabilirsiniz.

Hızlı saç uzatmak istiyorsanız saç uzatmak için maske tarifleri ile ilgili yazımızı okumanızı öneririm.


4 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir