Saç bakımı

Mat ve Sönük Saçları Canlandıran Saç Bakım Maskesi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saçların güzel görünmesinin yolu canlı ve parlak olmasından geçer. Kullandığınız şampuandan hava kirliliğine, kimyasallardan saç şekillendirme aletlerine kadar pek çok etken saçlarınızın sönükleşmesine, matlaşmasına ve cansız görünmesine sebep olur. Canınızı sıkan mat ve cansız saçlardan kurtulmanın çok kolay bir yöntemi var. Ballı saç bakım maskesi ile saçlarınız parlaklığını geri kazanabilir ve hiç olmadığı kadar sağlıklı görünebilir.

Peki Saçları Canlandıran Ballı Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır?

Bu maske evinizde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle yapılan doğal bir maskedir.

İhtiyacınız olan malzemeler;

  • 1 kaşık bal
  • 1 kaşık sızma zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı nane yağı

Nane yağı hem saç dibinizde birikmiş olan ölü deri hücrelerini temiler hem de saç derinize ferahlık verir. Ancak nane yağını kullanmanız şart değildir. Yalnızca bal ve zeytinyağı ile de saçlarınızı canlandırabilirsiniz.

Bir kap içerisinde bu malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza iyice yedirin. Saçınızın tamamına yaydıktan sonra saçlarınızı duş bonesi, folyo ya da streç film ile sarın ve üzerine havlu kapatın. Bu şekilde maskenin saçlarınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. 1 saat bekledikten sonra ılık su ve şampuanla saçlarınızı temizleyebilirsiniz.

Saçlarınız çok fazla yıpranmışsa bu maskeyi haftada 1 kez yapabilirsiniz. Yıpranma yoksa 2 haftada bir uygulamanız yeterlidir. Bu maskeyi düzenli olarak yaptıktan sonra etkilerini görmeye başlarsınız. 1 ay sonunda saçlarınızın hiç olmadığı kadar parlak ve canlı olduğunu görebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir