Soru-Cevap

Saç Arkadan Nasıl Toplanır?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Esra Sormuş;

Selam sorum saç toplama ile ilgili. Arkadan toplama modeli nasıl yapılır anlatır mısınız?

Cevap

Merhaba 🙂

Güzel bir atkuyruğu ya da topuz yapmak için saçı her zaman arkadan güzel bir şekilde toplamak gerekir. Bunun için öncelikle çengelli toka, tel toka, lastik toka gibi tokalar lazımdır. Öncesinde güzel bir görünüm elde etmek için saçımıza fön çekeriz.

Daha sonrasında elimizle bütün saçı başımızın arka tarafında isteğe göre ensede, ortada ya da yukarıda toplarız. Sabitleştirmek için çengelli toka ya da lastik toka kullanırız. Yukarda güzel bir topuz elde etmek istiyorsak toplanmış saçın etrafına geri kalan saçı sararız ve tel tokalarla sabitleştiririz.

Saç arkadan nasıl toplanır sorusunun bir diğer yanıtı ensede birleştirdiğimiz toparladığımız saçı tel tokalarla şekil vererek sabitleştirebiliriz veya yine klasik modellerden olan ense topuzunu tel tokalar yardımıyla sabitleştirip saçımızı arkadan toplamış oluruz.

Farklı bir saçı arkadan toplama yöntemi de saça maşa yapılıp yine çok işlevli tel tokalarla yanlardan tutturulup geri kalan saç başın arka tarafında toplanıp çengelli tokayla tutturulup atkuyruğu modeli elde edilir.

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir