Diyet

Meyve Diyeti Nedir? Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Başınız fazla kilolarla dertteyse ve çeşitli diyetleri denediğiniz halde başarılı bir sonuç elde edemediyseniz sizin için bir diyet önerimiz var. Özellikle yaz aylarında yapabileceğiniz bu diyet ile istediğiniz kiloya kavuşabilirsiniz. Formda kalmak, fit görünmek ya da bölgesel olarak incelmek için meyve diyeti yapmaya ne dersiniz?

Peki Nedir Bu Meyve Diyeti?

Meyve diyeti adından da anlaşılacağı üzere baş rolünde meyvelerin yer aldığı bir diyet yöntemi. Elbette birçok kişi içeriğindeki fazla şeker oranı yüzünden meyveleri kalorili ve kilo aldıran besinler olarak görüyor olabilir. Meyve diyeti, tüm meyveleri sınırsız olarak tüketebileceğiniz anlamına gelmiyor. Doğru dozlarda tüketerek bir detoks işlemi uygulayacak ve fazla kilolarınızı daha hızlı bir şekilde atabileceksiniz. Bu tür diyetleri 5 gün boyunca yaptıktan sonra ara verebilirsiniz.

Tüketebileceğiniz meyveler karpuz, muz, elma, havuç ve üzüm. Kahvaltıda, öğlen yemeğinde ve akşam yemeğinde bu meyveleri tükettikten sonra bir bardak limonlu su içerseniz etkisini arttırmış olursunuz. Ayrıca meyvelerin kan şekerinizi oynatmaması için yanında yoğurt ya da süt tüketebilirsiniz.

Bu meyvelerini direkt olarak tüketebileceğiniz gibi smoothie yapabilir, yulaf ve yoğurtla karıştırabilir ya da üzerine tarçın serperek yiyebilirsiniz. En fazla 5 gün yaptıktan sonra mutlaka eski yemek düzeninize geçmelisiniz. Şeker hastalığı gibi bir rahatsızlığınız varsa bu diyet size göre değildir.

Bu tür diyetleri yapmadan önce mutlaka bir uzman diyetisyene başvurun. Sağlığınıza zarar verebilecek diyetlerden kaçının.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir