Saç bakımı

Sağlıklı Saçların Sırrı; Mayonez Maskesi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saçlarınızın kuruysa, boya, ısı ve çeşitli kimyasallarla yıpranmışsa, nemini kaybetmiş ve matlaşmışsa sizin için harika bir maske tarifi önerimiz var. Nem maskesi olarak bilinen mayonez maskesi hem doğal olması hem de kimyasal içermemesi ile en iyi maskeler arasında yer alıyor.

İşte Mayonez Maskesi Yapımı

Bu maskeyi hazırlarken saçlarınızın gürlüğüne ve uzunluğuna göre malzemelerin miktarını belirleyebilirsiniz. Mayonez maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • 4 yemek kaşığı mayonez
  • 1 tane yumurta
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı

Bir kap içerisinde tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra saçlarınızın her yerine uygulayın. Saçlarınıza iyice yedirdikten sonra 30 dakika kadar bekleyin. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Ancak mayonez yağlı olduğu için ve bu maskenin içerisinde yumurta bulunduğu için kesinlikle sıcak su ile yıkamamalısınız. Duşa girdiğinizde saçlarınıza su değdirmeden önce şampuanlarsanız maskeyi saçlarınızdan çok daha kolay bir şekilde arındırabilirsiniz. Bu maskeyi uyguladıktan sonra saçlarınızı yağlı ve ağır hissedebilirsiniz. Ancak tekrar yıkayıp şampuanlamanız gerekmez. Eğer imkanınız varsa 1 gün boyunca yağlı kalması saçlarınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlayacaktır.

Farklı saç tiplerine göre maskeyi kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin saçlarınız çok kuruysa zeytinyağı miktarını arttırabilirsiniz. Tam tersi olarak yağlı bir saç tipiniz varsa zeytinyağını azaltabilir ve yumurtanın yalnızca akını kullanabilirsiniz. Saçlarınız çatallanıyor ve kırılıyorsa iki yumurta kullanarak saçlarınızın daha iyi onarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu maskeyi ayda 1 ya da 2 kere yaparak saçlarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir