Moda

Mayo ve Bikini Temizliği Nasıl Sağlanır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte deniz sezonu da açıldı. Yaz aylarında herkes tatilin hayalini kuruyor. Tatilin vazgeçilmezlerinden olan deniz, kum ve güneş tatilcileri heyecanlandırmaya başladı bile. Bayanların yaz aylarında en önem verdiği parçalardan biri de mayo ve bikiniler. Peki mayo ve bikini temizliği nasıl sağlanır? Güneş kremi, tuzlu su ve güneş ışınları mayo ve bikini temizliğini etkileyen en önemli unsurların başında geliyor. Mayo ve bikini temizliğini doğru bir şekilde yaparak yaz aylarında sağlıklı tatilin tadını çıkarabilir ve mayolarınızın ömrünü uzatma imkanına sahip olabilirsiniz. Yaz aylarında bikini ve mayolara doğru bir şekilde bakım yapmak gerekir. Sürekli denize ve havuza girildiğinde zamanla mayolar ve bikiniler yıpranmaya başlamaktadır. Güneş ışınlarının olumsuz etkisi ve sık sık güneş kremi kullanımı da mayolara zarar veren bir diğer unsurdur.

mayo ve bikini temizligi nasil saglanir

Mayo ve Bikini Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mayo ve bikiniler hassas kumaşlardan hazırlanan ürünlerdir. Kumaşı gereği leke tutmama özelliğine sahip olan mayoların çok fazla yıkanmaması gerekir. Denizden ya da havuzdan çıktıktan sonra mayo ve bikinilerin sadece soğuk suyla yıkanması yeterlidir. Soğuk su sayesinde mayonun üzerinde biriken deniz tuzunu ve kloru arındırabilirsiniz. Aksi halde klor ve deniz tuzu mayoya zarar verecektir.

mayo ve bikini secimi 102

Mayo ve Bikinileri Kuruturken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mayo ve bikinileri kuruturken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Mayonuzu deniz kenarında kurutacaksanız mutlaka ters çevirmeniz gerekir. Mayoyu güneşin altına koymamalı ve gölgede kurutmalısınız. Mayo ve bikini kuruturken kesinlikle mandal kullanmamalısınız. Mandallar mayonun kumaşında izler oluşmasına neden olur. Mayoların çamaşır makinesinde yıkanmaması gerekir. Mayolarınız kuruduktan sonra bez bir torbaya ya da hava alan poşetlere koymanızda hiçbir sakınca yoktur. Mayo ve bikinileri yıkarken elde yıkamaya özen göstermelisiniz. Sıcak su kullanmamalı, soğuk suda mayoların temizliğini sağlamalısınız. Mayo ve bikinileri yıkarken kesinlikle deterjan veya herhangi bir kimyasal madde kullanımı söz konusu olmamalıdır. Deterjan mayo ve bikinilerin kumaşına zarar verebilir ve elastik yapısının bozulmasına neden olabilir. Mayoları yıkarken deterjan kullanmak yerine beyaz sabun tercih edebilirsiniz.

mayo ve bikini temizligi

Beyaz sabun mayo ve bikinilerde gerekli hijyeni sağlamak açısından oldukça faydalıdır. Mayoları durulama esnasına kesinlikle çitileme yapılmamalıdır. Yıkama esnasında kesinlikle kuvvet uygulamamanız gerektiğini unutmayın. Çünkü mayo ve bikiniler çok kolay bir şekilde yıpranmaktadır. Yanlış yıkama yöntemleri sonrasında mayo ve bikinilerde tüylenme sorunu ortaya çıkabilir. Nazik hareketlerle mayo ve bikinilerin yıkanması gerekir. Mayo ve bikini temizliğinde aşırıya kaçılmaması önemlidir. Mayolarınızı yıkarken sadece suya yatırmanız yeterlidir. Mayoların kısa sürede yıprandığı düşünüldüğünde mayo ve bikinin sürekli kullanılması yanlış bir seçim olacaktır. Mayonuzu uzun ömürlü olarak kullanmak istiyorsanız mutlaka en az üç çift mayonuz olmalıdır. Mayo ve bikiniler değiştirilerek kullanılırsa uzun süreli kullanım fırsatına sahip olabilirsiniz. Mayolar ve bikiniler her gün güneşe ve deniz suyuna maruz kaldığından kısa sürede yıpranacak ve kullanılamaz hale gelecektir.

Penti-mayo-bikini-mayokini

Mayo ve Bikini Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mayo ve bikiniler yaz aylarının vazgeçilmez parçalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Mayo ve bikini seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Mayo ve bikinilerini uzun süre kullanabilmek için nasıl mayolar tercih edilmelidir? Basit birkaç tüyoyla doğru mayo ve bikiniler satın alıp uzun süreli kullanım imkanına sahip olabilirsiniz. Mayo ve bikini satın alırken kesinlikle canlı renklerden uzak durmanız gerekmektedir. Ayrıca çok parlak renklerde mayo seçiminde dikkatli olunması gereken başka bir konudur. Çok parlak mayolar daha kısa sürede yıpranacağından tercih edilmemelidir. Canlı renklere sahip mayo ve bikiniler hep dikkat çekicidir. Ancak renklerin kısa sürede solacağını sakın unutmayın.

mayo ve bikini secimi 100

Mayolar yaz aylarında kullanılmaktadır. Yaz aylarından sonra mayoları kullanılmayacağınızdan muhafaza edilecek yer çok önemlidir. Mayolarınızı kullanmadığınız süre boyunca mutlaka hava alan bir yerde muhafaza etmelisiniz. Hava alan yerler hem mayo ve bikinilerin uzun ömürlü olmasına imkan sunar hem de kullanmadığınız dönem boyunca mayo ve bikinilerinizin temiz kalmasına imkan sunar. Mayo ve bikini seçimini kaliteli markalardan yana kullanırsanız daha uzun ömürlü olarak kullanma şansına sahip olursunuz. Mayo ve bikinileri uzun süre kullanma tüyoları sayesinde uzun yıllar mayolarınızı yepyeni kullanma imkanına sahip olacaksınız.

mayo ve bikini secimi 101mayo ve bikini secimi 104 mayo ve bikini secimi 103


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir