Moda

Diz Üstü Çizme Nasıl Kombinlenir? En Şık Çizme Kombinleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kış mevsimi yaklaşırken çizmeler vitrinleri süslemeye başladı. Son birkaç sezondur ayakkabı dünyasını etkisi altına almış olan diz üstü çizmeler, bu sonbahar-kış sezonunda da yükselişte. Çorap çizme de denilen bu çizme modelleri son derece feminen bir görünüme ulaştırıyor.

diz üstü çizme

Kimler Giyebilir?

Her ne kadar birçok kişi diz üstü çizmeleri yalnızca uzun bacaklı kadınların giymesi gerektiğini savunsa da aslında doğru kıyafet seçimi yaparak kısa boylu kişiler de giyebilir. Bacak boyunuz yeteri kadar uzun değilse, birkaç kıyafet hilesiyle çizmeyi kendinize yakıştırabilirsiniz. Kısa ve yüksek belli etek ya da şort giyerek diz üstü çizmelerinizle kombinleyebilirsiniz.

diz üstü çizme ve şort

Böylece bacak boyunuz olduğunuzdan daha uzun görünür ve çizmeniz çok daha ön plana çıkar.

Diz Üstü Çizme Kombinleri

diz üstü çizme modeli

Eğer siz de kış stili için şimdiden araştırmalara başladıysanız diz üstü çizme modelleri kesinlikle dolabınızda yer almalı. Peki diz üstü çizme kombinleri nasıl olmalı? İşte sizin için seçtiğimiz öneriler;

1) Mini elbiseler kesinlikle diz üstü çizmelerle muhteşem bir uyum yakalıyor.

mini elbise ve diz üstü çizme

Üstelik bu ikiliyi gideceğiniz her yerde kullanma şansına da sahipsiniz. Şık bir mini elbise ve topuklu çizme ile düğün, nişan ya da özel davetlere katılabilirsiniz. Son derece şık ve feminen görünüyor olsa da bu çorap çizme modelleri günlük hayatta da kolaylıkla giyilebilir.

diz üstü çizme kombini

Salaş bir triko elbise ile giyerek şık bir günlük stil oluşturabilirsiniz.

2) Diz üstü çizmenizi skinny pantolon ya da taytlarla da giyebilirsiniz.

diz üstü çizme kombinleri

Siyah çizmenizi yine siyah tayt ya da siyah skinny pantolon ile kombinledikten sonra üzerinize balıkçı yaka siyah bir triko giyerseniz olduğunuzdan daha ince ve uzun görünebilirsiniz.

skinny ve tayt ile diz üstü çizme kombini

3) Diz üstü çizmeler dış giyim ile de harika bir uyum yakalıyor.

trençkot ve diz üstü çizme kombini

Sonbahar kombini olarak şık bir trençkotla giyebilir ya da kış aylarında kemerli bir panço kaban ile bütünleyebilirsiniz.

panço kaban ile diz üstü bot kombini

Bu çizmeler feminen göründüğü için diğer parçaları da bir o kadar feminen tercih etmenizde fayda var.

kahverengi tonlarında diz üstü çizme kombini

Belinize oturan, bacaklarınızı güzel gösteren şık kıyafetler ile diz üstü çizmeleriniz oldukça uyum sağlayacaktır. Bu kombini hem özel günlerde hem de iş hayatında tercih edebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir