Soru-Cevap

Kore Makyajı Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Deniz Sormuş;

Kore Makyajı Nasıl Yapılır?

Cevap

Merhaba Deniz Hanım 🙂

Kore tarzı makyaj yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler fondöten, kapatıcı, pembe parlak bir göz farı, eyeliner, kaş fırçası, kahve tonlarında bir kaş kalemi ve hafif renkli bir dudak parlatıcısı. Eğer sizin de Koreliler gibi küçük çekik gözleriniz varsa bu makyaj tekniği tam size göre.

Kore Makyajı Nasıl Yapılır?

Kore makyajı yapmak için öncelikle temizlenmiş bir cilt gerekmektedir. Yüzünüzü iyice temizledikten sonra nemlendirici kreminizi sürün ve bir 5 dakika kadar bekleyin. Daha sonra fondöteni tüm yüzünüze sürüp yayın. Açık renklerde bir kapatıcıyla gözaltı morluklarınızı kapatabilirsiniz. Ayrıca yüzünüzdeki sivilce ve kızarıklıkları da kapatıcıyla kapatabilirsiniz.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra, göz kapaklarınıza far bazı sürün. Bu farınızın dağılmasını engeller. Daha sonra açık pembe renkli parlak göz farınızı göz kapağınıza uygulayın. Kaş fırçasıyla kaşlarınızı fırçalayın ve kalemle hafif dokunuşlar yapın. Unutmayın ki daha kalın kaşlar daha genç görünmenizi sağlar. Daha sonra eyeliner sürün. Rimelinizi de bolca alt ve üst kirpiklerinize sürün. Son olarak da dudaklarınıza parlatıcı uygulayın. Kore makyajı yapmak işte bu kadar kolay! Unutmayın ki kore makyajında önemli olan doğallıktır. Bu yüzden makyajınız da nude tonlarda olmalıdır.

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir