Soru-Cevap

Kısa Saçlar Nasıl Toplanır?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Derya Sormuş;

Mrb. Saçlarımı yeni kestirdim.. Çene hizasına kadar kısalttım 🙂 Alışık olmadığım için nasıl daha kolay toplarım ve şekil veririm bilemedim.

Cevap

Merhaba Derya Hanım.. Öncelikle yeni saçlarınız hayırlı olsun. Eminim size çok yakışmıştır 🙂 🙂 Sorunuza dönecek olursak..

Kısa saçlara şekil vermek her zaman kolay bir durum olmayabilir. Fakat bu durumun püf noktalarına ve ayrıntılarına dikkat ederseniz siz de kısa saçlarınız ile muhteşem görünebilir kısa saçlarınıza yaratıcı şekiller verebilirsiniz. Kısa saçlar nasıl toplanır? Bu soru kısa saçlı kadınların en çok merak ettiği sorudur. Bazen işin içinden çıkamadıkları bir durum olduğu için bu konuyla ilgili bazı ipuçları vererek kısa saçlarınızı pratik yollarla nasıl toplayacağınız hakkında bilgiler verelim. Sıcak yaz aylarında kısa saçlarınıza topuz şekli vermek sizin hem şık görünmenizi sağlayacak hem de saçlarınızın sıcaktan etkilenmemesini sağlayacaktır.

İlk önce saçlarınızı tepe kısmından kulak arkasına doğru ayırın. Ardından tepedeki saçtan V şeklinde bir tutam alın. Sprey yardımı ile hafif bir şekilde krepe şekli verin. Bir tutam aldığınız saçı elinizle kıvırın. Kıvırdığınız yeri toka ile tutturun. Şekil verdiğinizi saçınızın doğal bir atkuyruğu haline geldiğini göreceksiniz. Ardından geriye kalan saçınızdan birer tutam alarak aynı işlemi gerçekleştirin. Altta kalan küçük saçları ise kıvrımlar vererek toka yardımı ile tutturun. Atkuyruğu şeklinde yaptığınız saçları geriye doğru toplayın. Böylece kısa saçlarınız dağınık topuz şeklini almış olur.

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir