Saç Modelleri

Kolay ve Hızlı 4 Saç Modeli Yapılışı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Hepimiz işe,okula veya dışarı arkadaşlarımızla buluşmaya giderken şıkır şıkır süsleniyoruz. Bunun için çoğu zaman yeterli vakit bulurken, bazen saçlarımızı yapmak için yeterli vaktimiz olmadığı kötü günlerimiz de olmuyor değil. İşte bugün sizlere bu kötü günler için kullanabileceğiniz saç modelleri göstereceğim. Hem 5-10 dakika gibi kısa bir sürede oldukça kolay ipuçları ile saçlarınızı yaparak güne hazır olacaksınız hem de şıklığınızdan taviz vermeyeceksiniz.

Kolay ve Hızlı Saç Modelleri

İşte sizin için seçtiğim kolay ve hızlı saç modeli yapılışları!

1) 6 Adımda Şık Bir Düşük Topuz

tarz düşük topuz

6 kolay adım ile 5 dakika içerisinde yukarıdaki modeli yapabilirsiniz. İşte ihtiyacınız olanlar;

Malzemeler

İlk olarak modeli daha rahat ve düzgün şekilde uygulamak için saçlarınızı tarayın(1.adım). Daha sonra sağından ve solundan birer tutam alarak kafanızın arkasında birleştirin(2.adım). Arkadan birleştirdiğiniz tutamları toka yardımı ile sabitleyin(3.adım) ve  4. adımı uygulayın (saçlarınızı toplayın ve aşağıdan toka ile sabitleyin). Toplayarak aşağıdan sabitlediğiniz saçlarınızı, birleştirdiğiniz tutamların üstünden geçirerek toka ile birbirine tekrar sabitleyin. İşte bu kadar kolay!

düşük topuz yapılışı

2) Örgülü Topuz

Eğer saçlarınızı örme konusunda hızlıysanız en fazla 10 dakikanızı alacak bir saç modelidir.

örgülü topuz

Bu modelin yapılışı bir önceki modelin yapılışı ile çok benziyor. Aynı şekilde iki yandan aldığınız tutamları kafanızın arkasında birleştiriyorsunuz. Kulaklarınızın arkasından da birer tutam alarak bunları da örüyorsunuz. Yine bir önceki modeldeki gibi aşağıdan topladığınız saçları, iki yandan aldığınız tutamlar arasından geçirerek sabitledikten sonra, kulak arkasından alarak ördüğünüz saçları bunun üzerinden geçirerek topuzun altından sabitliyorsunuz.

örgülü topuz yapılışı

3) Yandan Kalın Örgülü Düşük Topuz

Sıradaki model oldukça kolay ve şık bir model.

kalın örgülü düşük topuz modeli

Yine yapılış açısından bir önceki modellere oldukça benziyor. Saçlarınızı iki yandan arkaya doğru örüyor ve ense hizanızdan bağlıyorsunuz. Daha sonra aşağıdan sarkan saçlarınızı bu bağladığınız örgüler arasından geçirdikten(3.adım) sonra sabitliyorsunuz(4.adım).

örgülü düşük topuz yapılışı

4) İnce Örgülü Düşük Topuz

ince örgülü düşük topuz

Bu model yapılış bakımından yukarıdaki modelin birebir aynısı, tek farkı yanlardan gelen örgüler çok daha ince.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir