Cilt Bakımı

Kiraz Dudaklara Kavuşmanız İçin İpuçları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bir kadını çekici ve seksi gösteren en önemli yerlerden biri dudaklarıdır. Dudaklarınıza gereken özeni göstererek birkaç öneri ile yumuşak ve çekici dudaklara sahip olabilirsiniz!

 

Yazın nemsizlikten kuruyan dudaklar… Kışın soğuktan çatlayan dudaklar… Yaz-kış dudak bakımı şart…

Dudaklarınızı fırçalayın

Her sabah uyanır uyanmaz dişlerinizi nasıl fırçalıyorsanız artık dudaklarınızı da fırçalamanız gerekiyor. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra yumuşak bir fırça yardımı ile veya diş fırçasıyla dudaklarınızı fırçalayın. Bu uygulama, ölü derinin atılmasını ve dudaklarınızdaki kan atışının hızlanmasını sağlayacaktır.

Uygun nemlendiriciler kullanın

Dudaklarınızı bal ve dudak stickleri ile nemlendirin. Böylece hava dudağınıza direk temas edemeyecek ve kolay kolay çatlak ve kuruluk oluşamayacaktır. Losyon, vazelin ve krem kullanmayı ihmal etmeyin.

Gün içinde ve gece yatmadan önce mutlaka dudak koruyucusu sürün. Bunu uyguladığınızda yumuşacık dudaklara sahip olacaksınız.

Dudaklarınızı besleyin

Gün içinde hava koşullarından çatlayan dudaklarınızı zeytinyağı ve kakao yağı gibi bitkisel yağlarla nemlendirebilirsiniz.

Ölü derileri kopartmayın

Dudaklarınızda zamanla nemsizlikten oluşan ölü derileri elinizle asla kopartmayın. Siz ölü derileri kopararak yok ettiğinizi zannedersiniz fakat durum tam tersinedir. Koparılan deriler dudağınızda kabuklanmaya ve sertleşmeye neden olur.

Bir başkasının dudak kremini kullanmayın

Başkasının dudak kremini, rujunu ya da parlatıcısını kullanmak vücutta alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilmektedir. Başkasının rujunu kullanmak yerine kendi cilt yapınıza uygun olan rujları tercih etmelisiniz.

Dudaklarınızı ıslak bırakmayın

En sık yapılan hatalardan biridir. Islak dudaklar hava koşullarından daha fazla etkilenir ve çok çabuk çatlamaya sebep olur. Bu nedenle su içtikten sonra ya da dişlerinizi fırçaladıktan sonra dudaklarınızı iyice kurulayıp nemlendirerek dışarı çıkın.

Doğal peeling uygulayın

Dudak peelingi için kahve, toz şeker veya süt tozu tercih edebilirsiniz. Elinize tercih ettiğiniz malzemeyi biraz döküp suyla ıslattıktan sonra dudaklarınıza dairesel hareketlerle sürün. Bu şekilde peeling uygulaması ile ölü deriyi dudaklarınızdan atabilirsiniz.

Yanınızdan çatlak kreminizi ayırmayın

Biz kadınlar dışarı çıkarken hep tedarikliyiz. Zaten bu yüzden de hep kendimizden büyük ve ağır çantalar taşımaz mıyız? İşte o çantanızdan çatlak kremlerini eksik etmeyin.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir