Cilt Bakımı

Kahveni İç Maskeni Yap – Kahve Maskesi İle Cilt Bakımı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Geçmişten günümüze geleneği sürmekte olan Kahveni İç Maskeni Yap ününden hiçbir şey kaybetmeden cildinizi güzelleştirmeye devam ediyor. Özellikle Türk kültüründe vazgeçilmez bir yere sahip olan kahve, içildikten sonra kesinlikle çöpe atılmayacak kadar değerli bir içecektir. Öncelikle kahvenizi damak tadınıza uygun bir biçimde pişiriyor ve içtikten sonra da soğumaya bırakıyorsunuz. Soğuyan bu telveyi birtakım malzemeler ile karıştırarak cilt tipinize uygun maskeler elde edebilirsiniz.

Kahve Maskesi İle Cilt Bakımı

türk kahvesi maskesi

Düzenli kullandıktan sonra cildinizde meydana gelen değişimi ve güzelliği gözle görülür bir şekilde fark edeceksiniz. Peki, kahve ile hazırlanan bu maskeler nasıl yapılır ve neye yarar sağlamaktadır? İşte sizin için seçtiğimiz kahve maskesi tarifleri!

1) Zeytinyağı İle Kahve Maskesi

İlk önce soğuttuğunuz kahve telvesi içerisine bir miktar doğal zeytinyağı ekleyerek kahveyi seyreltmeniz gerekmektedir. Daha sonra krem kıvamına gelen karışım tam cildinize sürmek için uygun bir hal alacaktır. Eklediğiniz yağ miktarına ve karışımın çok cıvık hale gelmemesine dikkat etmelisiniz . Aksi takdirde cildinizden akacak ve uygulaması çok zor bir hal alacaktır. Bu maskeyi cildinize sürüp 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla temizlemeniz gerekir. 15 dakika içerisinde yüzünüzün nasıl gergin bir hal aldığını göreceksiniz. Temizledikten sonra da parlak ve yumuşacık bir cilde merhaba diyeceksiniz 🙂

2) Limon Suyu İle Kahve Maskesi

İster içtikten ve soğuttuktan sonraki telveyle isterseniz de direk kuru kahve ile hazırlayabileceğiniz bir maske türüdür. Birkaç damla limon suyu ile karıştıracağınız kahve telvesine bir miktarda tercihinize göre tarçın ve bal da ekleyebilirsiniz. Bu maske sivilce sorunu olanlar için ideal bir maskedir. Hem sivilcelerin iltihabını akıtmaya ve kurutmaya hem de lekelerden kurtulmaya yarar sağlamaktadır. Dilediğiniz vakitte yapabileceğiniz bir maske türüdür. Ancak düzenli olarak uygulamanız elbette daha iyi sonuçlar elde etmenize olanak sağlayacaktır.

3) Sade Su İle Kahve Maskesi

Kahve telvesini yalnızca su ile yumuşatarak da cildinize uygulayabilirsiniz. Çünkü kahve içerdiği kafein ve antioksidan sayesinde tek başına da cilde iyi gelmektedir. Kahve kullanımını devam ettirdiğiniz sürece, zamanla cildinizdeki siyah noktalardan, sivilce ve lekelerden kurtulacak ve daha sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir