Diyet

Japon Diyetini Hala Duymadınız Mı Haftada Tam 4 Kilo!

tarafından tarihinde yayınlandı.

Günümüzde birbirinden farklı diyet programları trend haline geliyor. Son zamanlarda çok konuşulan bir diyet çeşidi ise japon diyeti oldu. Etkili olduğu söylenen japon diyeti yaklaşık 6-8 kilo kaybı sağlıyor. Ancak diyet yapmaya karar verdiğinizde herhangi bir diyeti seçerek uygulamak yerine bir uzmana danışmalı veya kendi kilonuza, sağlık durumunuza ve beslenme şeklinize en uygun diyeti seçmelisiniz.

Peki Japon Diyeti Nasıl Yapılır?

Japon diyetinde amaç metabolizmayı yeniden inşa etmektir. Japon diyeti dendiğinde aklınıza ilk olarak deniz ürünleri gelse de bu diyette deniz ürünleri minimum seviyede. Birçok diyette olduğu gibi şeker, tuz, baharat ve tatlı çeşitleri bu diyette de yasaklı. Aynı şekilde un ve unlu besinler, alkol gibi diğer besinler de japon diyetinde kesinlikle tüketilmemesi gereken besinlerin başında geliyor. Japon diyeti oldukça sıkı bir diyet olduğu için güçlü bir iradeye sahip olmanız gerekiyor. Ancak kısa sürdüğü için uygulaması zor olmuyor.

Japon diyeti 7 gün, 13 gün ya da 14 gün şeklinde uygulanabilir. Bu diyette akşam 7’den sonra hiçbir şey yememeli, günde 2 litre su içmeli, egzersiz ya da yürüyüş yapmalı, yağlı ve kavrulmuş gıdalardan uzak durmalısınız. 7 gün boyunca bu yiyeceklerin hiçbirini tüketmeyerek ani kilo kaybını sağlayabilirsiniz. Daha çok detoks ya da metabolizmayı yeniden başlatma amacı taşıdığı için uzun süre bu diyeti yapmamanızda fayda var. Ara vererek ayda 7 gün bu diyeti uygulayabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir